Опіка
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Як встановити опіку над старенькою мамою ?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
24.02.2023 14:56:25 Опіка встановлюється лише через рішення суду про визнання особи недієздатною та призначення опікуна. Для цього потрібно проходити судово-психіатричну експертизу для встановлення відсутності змоги розуміти свої дії. Тому не думаю, що це Ваш варіант. Ви скоріше за все маєте на увазі встановлення постійного догляду над мамою. Для цього Вам потрібно отримати висновок ЛКК про те, що мама потребує постійного догляду та звернутись до органу соціального захисту населення (совбез).
24.02.2023 14:57:30 Доброго дня. Звертайтесь з цим питанням до Департаменту соціального захисту населення. Дякую.
24.02.2023 16:35:41 Думаю Вам потрібні не опіка, а постійний догляд. Опіка повязана з позбавленням мами дієздатності, робится через орган опіки і піклування + в судовому порядку. Натомість постійний доглях не призводить до позбавлення мами дієздатності, робиться без суду (через управління соціального захисту населення відповідної місцевої ради). При цьому потрібно мати: висновок лікарів про необхідність постійного догляду мами; висновок лікарів про належний стан вашого здоровя для здійснення опіки; копія паспортів та ІПН; заява на встановлення постійного догляду.
24.02.2023 17:15:55 Відповідно до Цивільного кодексу України опіка встановлюється над фізичними особами, які визнані недієздатними. Відповідно до Цивільного кодексу України, обмежити дієздатність людини можна лише в судовому порядку. Тобто Ви маєте звернутися до суду із заявою про визнання Вашої мами недієздатною. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
24.02.2023 20:12:52 Доброго дня! Треба зібрати документи про тещо що Ваша мати потребує догляду( виписки про хвороби,пенсійне,і про соціальний стан особи).Для цього треба звернутись до сімейного лікаря і отримати направленя на ВЛК або МСек яка видать акт про те що особа потребує догляду.Або звернутись до нотариуса і підписати договір догляду.
26.02.2023 12:12:27 Виключно в судовому порядку. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Які документи потрібні при оформленні опіки Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
26.02.2023 14:13:56 Добрый день вы идете в суд и устанавливаете опеку над вашей матерью с помощью адвоката.
28.02.2023 13:08:32 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.
01.03.2023 17:27:24 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Які документи потрібні при оформленні опіки Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання.
02.03.2023 14:56:53 Доброго дня. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з відповідним пакетом документів. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470