
Виїзд у супроводі військовозобов'язаного
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день.
1. Цікавить набір документів для виїзду мама-інваліда 2ї групи у супроводі військовозобов'язаного. Було б ідеально, якщо б ви перевірили, що моїх документів достатньо.
2. Яка відповідальність за повернення інваліда раніше супроводжуючого? Чи буде щось за це інваліду? Чи можуть депортувати за це військовозобов'язаного або конфіскувати його майно в Україні?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
23.01.2023 11:37:40 Документи для виїзду: (їх нотаріально засвідчених копій), - що підтверджують родинні зв’язки (це ваше свідоцтво про народження), - інвалідність (довідка МСЕК, посвідчення про інвалідність), - а також документів, що підтверджують спільне проживання - ви маєте бути зареєстрованим за одним місцем проживання з мамою. Є положення про те, що ви маєте повернутися раніше інваліда, однак мамі точно нічого не буде. А щодо вас, то потенційно можлива відповідальність за ухилення від мобілізації, однак поки не було таких притягнень. Зараз новий порядок військового обліку, тому за кордоном ви зобов'язані стояти на консульському обліку. Є відповідальність адміністративна за порушення військового обліку - штраф 510-840 грн. (невеликий). Щодо депортувати, то невідомо, бо порядок новий з січня діє. Вказано там, що консульські установи мають сприяти поверненню додому, однак як - невідомо. Конфіскувати майно, то звісно- НІ!!!
23.01.2023 12:40:22 Доброго дня. Вам потрібні документи про інвалідність мами та документи, що підтверджують рідство, акт встановлення факту здійснення догляду, а також відстрочка від ТРК. Згідно з постановою КМУ від 10.09.2022 № 1044 супроводжуючим громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років уже не обмежується кількість перетинів кордону на виїзд з України – раніше дозволялося лише один раз на час дії воєнного стану. Зазначені чоловіки тепер можуть виїжджати за кордон до осіб із інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю або певного переліку захворювань, за якими вони доглядають, якщо зазначені особи (діти) перебувають на консульському обліку. Відповідно супроводжувати осіб, що мають інвалідність або потребують постійного догляду, можна необмежену кількість разів.Супроводжуючі особи повинні повернутись до України НЕ пізніше ніж особа, яку вони супроводжували. Щоправда, жодної відповідальності за порушення цієї вимоги законом наразі НЕ передбачено.

Схожі послуги та статті

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Всі консультанти
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470