Детальніше
Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.
Реконструкція нежитлових приміщень в Україні є важливою процедурою для покращення житлових умов або зміни конфігурації приміщень. Законодавство України чітко регламентує порядок реконструкції, що включає отримання необхідних дозволів та дотримання норм і правил будівництва. Недотримання цих вимог може призвести до адміністративної відповідальності.
Дозволи на реконструкцію в залежності від класу наслідків:
В Україні дозволи на реконструкцію будівель та об'єктів нерухомості дійсно залежать від класу відповідальності об'єкта. Різні види документів потрібні для об'єктів різних класів відповідальності відповідно до їхніх характеристик і потенційного впливу на навколишнє середовище та безпеку.
Питання
Які об'єкти відностяться до класу СС1 та які дозвільні документи необхідні?
Відповідь
До обєктів з класом наслідків СС1 відносяться квартири, будинки до 4 поверхів, постійно в будівлі пербуають 50 осіб, тимчасово - 100 осіб. Це об'єкти з мінімальним впливом на безпеку людей і навколишнє середовище. Зазвичай це незначні конструкції та невеликі реконструкції, де ризики для життя та здоров'я людей є низькими. Дозвільни мдокументом є повідомлення про початок будівельних робіт.
Питання
Які об'єкти відностяться до класу СС2 та СС3 та які дозвільні документи необхідні?
Відповідь
СС2 - це об'єкти середньої складності, де можливий ризик для безпеки людей або навколишнього середовища є помірним. Сюди відносяться середні за розміром будівлі або реконструкції, що вимагають більш складного проектування та контролю. СС3 - це об'єкти високої складності, які можуть вплинути на безпеку великої кількості людей і навколишнє середовище. Вони можуть включати великі промислові споруди, багатоквартирні житлові комплекси тощо. В такому разі необхідно отримати дозвіл на початок будівництва.
Види робіт, для яких дозвільні документи не потрібні
- Ремонтні роботи без втручання в несучі елементи споруди:Ремонт, що не зачіпає конструктивні елементи будівлі, такі як косметичний ремонт, заміна облицювання, оновлення внутрішнього оздоблення без зміни структури.
- Відновлення будівель та споруд після аварій: Роботи, які виконуються для відновлення споруд після аварій або стихійних лих, якщо такі роботи не змінюють конструктивні елементи будівлі і не впливають на її геометричні розміри.
- Зведення тимчасових будівель або споруд без фундаменту:Тимчасові споруди, які не мають постійного фундаменту і призначені для короткочасного використання (наприклад, торгові павільйони, тимчасові складські приміщення).
Порядок отримання дозволу на будівництво в Україні
Отримання дозволу на будівництво є обов’язковою процедурою для об'єктів класів відповідальності СС2 і СС3. Для цього потрібно пройти кілька етапів і подати визначений пакет документів до територіального органу Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ). Ось детальний порядок отримання дозволу:
- Підготовка документів. Документи, які потрібно подати: Заява на оформлення дозволу на будівництво, Копія документів на землю (документи, які підтверджують право на земельну ділянку, такі як державний акт, свідоцтво про право власності, договір оренди), затверджений проект, висновок експертизи, копія будівельної ліцензії (за потреби), копії наказів про призначення відповідальних осіб:
- Подання документів. Документи подаються до територіального органу ДІАМ за місцем розташування будівельного об'єкта. Процес може бути здійснений через відділ документообігу або онлайн-платформу, якщо така доступна.
- Перевірка документів. Територіальний орган ДІАМ перевіряє: достовірність інформації, зазначеної в документах, відповідність документів вимогам законодавства, повноту поданого пакету документів.
- Видача дозволу Якщо всі документи відповідають вимогам і є достовірними то протягом 10 робочих днів буде видано дозвіл на будівництво. Якщо є недоліки або документи не відповідають вимогам Інспекція має право відмовити у видачі дозволу до усунення всіх недоліків.
Консультація юриста з питань нерухомості:
Ось основні послуги юриста з нерухомості:
Юридична консультація з питань нерухомості: Юрист з нерухомості роз'яснює актуальні норми і правила, що стосуються реконструкції, в тому числі класифікацію об'єктів за класами відповідальності (СС1, СС2, СС3) і відповідні процедури. Визначає, які саме документи необхідно зібрати, і перевіряє їх відповідність вимогам законодавства. Описує покрокову процедуру подання документів, включаючи строки та можливі перешкоди.
Підготовка та перевірка документів: Юрист з питань нерухомості допомагає підготувати та подати заяву на отримання дозволу, враховуючи всі необхідні реквізити. Консультація з нерухомості допомагає перевірити правильність та повноту документів, які підтверджують право власності на земельну ділянку та об'єкт нерухомості, проектну документацію, висновки експертизи тощо.
Взаємодія з органами влади: Адвокат з нерухомості допомагає подати документи до територіального органу ДІАМ або іншого компетентного органу. Також адвокат з питань нерухомості забезпечує ведення переговорів з представниками органів влади для вирішення можливих питань чи уточнень. Супроводжує процес отримання дозволу, включаючи отримання та перевірку рішення про видачу дозволу на реконструкцію.
Узаконення самовільної реконструкції: Консультація юриста з нерухомості допомагає зібрати всі необхідні документи для легалізації вже проведених реконструкцій. Супроводжує процедуру узаконення самовільно виконаних робіт, включаючи коригування проектної документації та отримання нових дозволів. Надає консультації щодо подальшого використання об'єкта після завершення реконструкції, включаючи отримання сертифікатів відповідності та інших документів.
Отримання дозволу на реконструкцію є складним процесом, що вимагає дотримання численних законодавчих та технічних вимог. Допомога юриста з нерухомості може суттєво полегшити цей процес, забезпечуючи правильність і своєчасність оформлення документів, а також допомагаючи уникнути можливих юридичних проблем. Юридична консультація з нерухомості дозволяє зменшити ризики та забезпечити плавне і ефективне проходження всіх етапів реконструкції. Послуги юриста при отриманні дозволу на реконструкцію забезпечують ефективне і законне проведення всіх необхідних процедур.