Детальніше
Україна 4 квітня 2024 року Україна подала до Ради Європи письмову заяву про частковий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав та свобод людини
У ньому йдеться про те, що під час військового стану права людини, передбачені низкою статей Конституції, можуть бути обмежені. У тому числі право на вільні вибори. Статті Конституції, щодо яких встановлені обмеження, гарантують:
Статті Конституції, щодо яких встановлено обмеження, гарантують:
▪️ Недоторканність житла (стаття 30)
▪️ Таємницю листування, телефонних переговорів та іншої кореспонденції (Стаття 31)
▪️ Невтручання у особисте та сімейне життя (стаття 32)
▪️ Свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати та повертатися на територію України (ст. 33)
▪️ Право на свободу думки та слова, вільне вираження поглядів та переконань, а також право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію (стаття 34)
▪️ право брати участь в управлінні суспільними справами, референдуми, право вільно обирати і бути обраними до органів держвлади та місцевого самоврядування, рівний доступ до громадських служб (ст. 38);
▪️ Право на проведення зборів, мітингів, ход і демонстрацій, а також право на страйки (статті 39,44)
▪️ Право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном (стаття 41);
▪️ право на підприємництво і працю (ст. 42, 43);
▪️ право на освіту (ст. 53) і т.д.
Не дивлячись на прийняті зміни здобувачі освіти мають право на відстрочку. Отже, окремо необхідно звернути увагу, що право на відстрочку від мобілізації отримують здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури. Відповідно до ухваленого законопроєкту №10449 аспіранти, які навчаються як за бюджетною, так і за контрактною формою навчання, отримують право на відстрочку від мобілізації.
Відповідно до перехідних положень закону, якщо ж особа отримує другу вищу освіту і вона не є наступним рівнем відповідно до закону «Про освіту», то право на відстрочку залишається до закінчення поточного навчального року.
А далі в документі зазначено перелік заходів, які вживаються в Україні під час воєнного стану, можуть вважатися відступом від Конвенції про захист прав людини та Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.
▪️ Примусове відчуження приватного чи комунального майна для потреб держави.
▪️ Введення комендантської години.
▪️ Особливий режим в'їзду та виїзду, обмеження пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, руху транспорту.
▪️Здійснення огляду речей, транспорту, багажу, вантажів, службових приміщень та житла громадян.
▪️Заборона мирних зборів, мітингів, ход, демонстрацій та інших заходів.
▪️Заборона чи обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання.
▪️Заборона громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку, змінювати місце проживання або перебування без належного дозволу.
▪️Встановлення військового збору для фіз та юросіб.
❗️Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав та свобод людини.
У ньому йдеться про те, що під час військового стану права людини, передбачені низкою статей Конституції, можуть бути тимчасово обмежені.
Отже, ми бачимо про те,що прийняті зміни до чинного закону прийняті з урахуванням змін до вимог часу та введеного воєнного стану в Україні , а також того факту , що був проведений Правовий аналіз ситуації, аналіз ситуації юристом,юридичний аналіз ситуації та юридичний висновок.