Детальніше
Кабінет Міністрів України зареєстрував законопроєкт щодо вдосконалення кримінального процесу
Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України законопроєкт «Про внесення змін до статті 31 Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження» (реєстр. № 11130). Про це повідомив постійний представник КМУ в парламенті Тарас Мельничук.
Основні положення законопроєкту
Законопроєкт № 11130 пропонує внести зміни до статті 31 Кримінального процесуального кодексу України, якими встановлюється, що кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів також щодо злочинів, у вчиненні яких обвинувачується:
- Президент України, повноваження якого припинено
- Народний депутат України
- Прем’єр-міністр України
- Член Кабінету Міністрів України
- Генеральний прокурор
- Голова Служби безпеки України
- Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
- Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
- Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
- Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
- Член Антимонопольного комітету України
- Голова Національного банку України
Внесення таких змін має на меті забезпечити більш об'єктивний і неупереджений розгляд кримінальних справ, зокрема, щодо високопосадовців. Це дозволить уникнути потенційних конфліктів інтересів та гарантуватиме більш справедливе правосуддя.
Виключення частини 12 статті 31 КПК
Законопроєктом також пропонується виключити частину 12 статті 31 КПК, яка визначає порядок розгляду кримінальних проваджень суддями Вищого антикорупційного суду. Це рішення спрямоване на оптимізацію судового процесу та підвищення його ефективності.
Виключення цієї частини сприятиме уніфікації судового процесу та спрощенню процедур, що дозволить зосередити ресурси на більш критичних справах та прискорити процес розгляду.Можливо, Вас зацікавлять наступні статті: консультація адвоката, консультація юриста, аналіз документів, правовий аналіз ситуації, письмова консультація, перевірка документів юристом, юристи документи, допомога адвоката онлайн, адвокат онлайн, юридичний висновок, правовий висновок адвоката, юрист онлайн.
Цілі законопроєкту
За словами Тараса Мельничука, законопроєкт № 11130 передбачений Планом для реалізації програми Ukraine Facility та спрямований на вдосконалення законодавства для більш ефективної боротьби з корупцією. Це досягається шляхом підвищення ефективності та забезпечення належного судового розгляду кримінальних проваджень.
Окрім того, законопроєкт покликаний посилити довіру громадян до судової системи, забезпечуючи прозорість і відкритість судових процесів, особливо в справах, що стосуються високопосадовців і корупційних правопорушень.
Висновок
Запропоновані зміни спрямовані на покращення кримінального процесу в Україні, забезпечення справедливого судового розгляду та підвищення ефективності боротьби з корупцією. Законопроєкт № 11130 є важливим кроком на шляху до реформування судової системи та зміцнення правового порядку в країні.
Ухвалення цього законопроєкту стане важливим кроком у реформуванні правової системи України, що сприятиме більш ефективній роботі судів та підвищенню рівня правосуддя в країні.