Детальніше
Які ж доручення роботодавцям надав Кабінет Міністрів України
Кабінетом Міністрів України, зокрема Постановою від 16 травня 2024 р. № 560 затверджено Поря-док проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. А іншою Постановою Кабміну України від 16.05.2024 р. № 563 внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Затвердженим Порядком №560 визначається залучення підприємств, установ та організацій (тобто роботодавців - юридичних осіб) до проведення призову під час мобілізації. Також у Порядку є нор-ми про процедуру оповіщення військовозобов'язаних та резервістів.
У вищезазначеному зазначеному порядку , керівники підприємств, установ, організацій після отри-манням розпорядження керівника держадміністрації або ТЦК про проведення заходів мобілізації чи виклик резервістів та військовозобов'язаних зобов'язані видати наказ про проведення опові-щення резервістів та військовозобов'язаних.
А також, керівники юросіб-роботодавців:
- організовувати через відповідальних осіб здійснення оповіщення у робочий час працівників шляхом вручення повісток під їх особистий підпис;
- здійснювати на підприємстві (в установі, організації) інформаційне забезпечення призову резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації;
- повідомляти письмово у триденний строк ТЦК про результати оповіщення та виконання резервістами та військовозобов'язаними вимог законодавства;
- забезпечувати прибуття резервістів та військовозобов'язаних шляхом їх перевезення від підприємства (установи, організації) до пунктів збору ТЦК або військових частин чи звільнення їх від виконання обов'язків з урахуванням часу, необхідного для прибуття до ТЦК, та у разі потреби часу на зворотній шлях;
- невідкладно інформувати відповідний ТЦК про працівників, які відмовилися від отримання повісток, та працівників, які написали заяви про звільнення.
Окрім того, керівники підприємств, установ, організацій на підставі розпорядження голови держадміністрації (військової адміністрації) або керівника ТЦК видають накази про призначення осіб до складу груп оповіщення та забезпечують їх участь у заходах оповіщення.
У пдальшому за місцем роботи або навчання резервісти та військовозобов'язані можуть бути оповіщені про виклик до ТЦК:
--представниками підприємства (установи, організації), на (у) якому (якій) він працює;
--представниками закладу освіти, у якому він навчається;
--представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
--групами оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держ-адміністрацій (військових адміністрацій), підприємства (установи, організації), територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та поліцейські.
Повістки для оповіщення представниками підприємств, установ, організацій доставляються їхнім керівникам разом із розпорядженням керівника ТЦК про проведення заходів оповіщення резервістів та військовозобов'язаних.
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов'язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у поря-дку, визначеному КМУ, у ТЦК, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відпо-відного ТЦК подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку №560.
Про прийняте рішення комісією ТЦК повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі пози-тивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки.
У свою чергу, Постанова Кабміну України № 563, яка внесла зміни до Порядку №1487, передбачає наступне: взяття на персонально-первинний та персональний військовий облік в державних орга-нах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях підлягають громадяни України з числа призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
А також, уточнили, що щороку до 25 січня (станом на 1 січня) списки персонального військового обліку та відомості оперативного обліку підписуються керівником державного органу, органу міс-цевого самоврядування, підприємства, установи, організації, а також особою, відповідальною за ведення військового обліку, та реєструються в установленому порядку в службі діловодства таких органів, підприємств, установ, організацій.
Таким чином, ми бачимо про те,що приймаються зміни не тільки до чинного закону прийняті з урахуванням змін до вимог часу та введеного воєнного стану в Україні , а також і щодо діяльності бізнесу відповідно до того факту , що був проведений Правовий аналіз ситуації, аналіз документів і проведена перевірка документів юристом та юридичний висновок, а також консультація юриста.