Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Відповідальність за нез’явлення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки
За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 210-1 ЦПК.
Національна поліція України має повноваження здійснювати адміністративне затримання військовозобов’язаних, які порушують законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, з наступною передачею до ТКК та СП, як зазначено у статтях 259 та 262 Кримінального кодексу України, а також частини третьої статті 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
У разі невиконання громадянином своїх обов’язків, визначених статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (а саме неявки в установлений час і місце за отриманням повістки до ТЦК та СП), та вчинення адміністративне правопорушення, визначене статтею 210-1 КУпАП, тягне за собою правові наслідки.
Керівник ТКК та СП подає заяву до різних органів та підрозділів системи ОВС про адміністративне затримання та передачу конкретної особи до ТКК та СП. У разі отримання письмової відповіді про неможливість адміністративного затримання та передачі зазначеної особи керівник ТЦК та СП надсилає поштовим зв’язком рекомендований лист з повідомленням про вручення за поточною адресою, місцем проживання або місцезнаходженням особи. .
Дата вручення претензії:
Дата вручення претензії визначається за отриманням претензії поштовим зв'язком. Якщо в поштовому повідомленні розміщено повідомлення про відмову або неможливість доставки претензії особі за адресою її реєстрації, ця дата вважається днем вручення. Якщо особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншу адресу, датою доставки вважається розміщення повідомлення про відмову або неможливість у поштовому повідомленні. У разі невиконання громадянином своїх зобов’язань протягом 10 календарних днів з дня пред’явлення вимоги, він зобов’язаний вимагати тимчасового обмеження прав керування транспортними засобами під час мобілізації, яке діє до виконання вимог або скасування.
Відповідно до статті 335 Кримінального кодексу України, особи, які ухиляються від призову на строкову військову службу або осіб начальницького складу, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.
За статтею 336 Кримінального кодексу України до кримінальної відповідальності можуть бути притягнуті особи, які ухиляються від призову на строкову військову службу під час мобілізації чи в особливий період, а також ті, хто відмовляється проходити військову службу у разі необхідності призову в запас.
Юрист чи адвокат Юридичного сервісу «Консультант» у випадках, коли виявляється порушення прав, проведе правовий аналіз ситуації та при необхідності організує судовий процес, у строки визначені діючим законодавством. Вчасно отримана консультація юриста з вказаного питання допоможе уникнути негативних наслідків, та допоможе вчасно відновити порушене право. Такі юридичні послуги на нашому сервісі можливо отримати онлайн.