Юрист
Супровід під час перетину кордону чоловіків для догляду за хворими батьками, дружиною, дітьми
В умовах воєнного стану в Україні чоловіки стикаються з тим, що введено тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. Однак, є певні категорії, для яких встановлені винятки, зокрема для чоловіків, що супроводжують хворих родичів. У цій статті ми розглянемо правила перетину кордону для чоловіків, які супроводжують хворих батьків, дружину чи дітей, та які документи необхідно мати при собі.
Правила перетину кордону для чоловіків
Згідно з чинним законодавством, зокрема Пунктом 2-1 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, військовозобов'язані чоловіки можуть перетинати кордон на виїзд з України у випадках, коли вони супроводжують осіб, які потребують постійного догляду.
Виїзд чоловіків для догляду за хворими батьками, дружиною, дітьми
Чоловіки можуть виїжджати за межі України для догляду за хворими батьками, дружиною чи дітьми тільки у випадку, якщо вони супроводжують цих осіб. Це означає, що самостійний виїзд без хворого родича неможливий.
Супровід інваліда можливий лише один раз на період дії воєнного або надзвичайного стану. Зазначена норма поширюється на осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та тих, хто потребує постійного догляду. Виїзд чоловіків для супроводу осіб з інвалідністю ІІІ групи законодавством України не передбачений.
Виїзд чоловіка, який супроводжує дітей, дружину, батьків на лікування
Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть супроводжувати дружину у випадку, якщо вона має інвалідність І чи ІІ групи, а також дітей з інвалідністю або тяжкохворих дітей.
Такими тяжкими хворобами вважаються:
- Перинатальні ураження нервової системи
- Вроджені вади розвитку
- Рідкісні (орфанні) захворювання
- Онкологічні та онкогематологічні захворювання
- Дитячий церебральний параліч
- Тяжкі психічні розлади
- Цукровий діабет I типу (інсулінозалежний)
- Гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня
- Тяжкі травми, які потребують трансплантації органів або паліативної допомоги
Які документи потрібно для перетину кордону
Для підтвердження права на виїзд чоловікам необхідно мати такі документи:
- Довідка про отримання державної допомоги на дитину, видана структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.
- Документ, виданий лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров'я.
- Документи, що підтверджують родинні зв'язки (паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо).
- Документи, що підтверджують повноваження особи, яка здійснює супровід (у разі, якщо це опікун, піклувальник або прийомні батьки).
Умови перетину польського кордону
Польща надає можливість в'їзду для осіб, які рятуються від збройного конфлікту в Україні. Якщо у вас немає всіх необхідних документів, вас все одно можуть впустити до країни. Для цього необхідно мати хоча б внутрішній паспорт, закордонний паспорт (якщо є), свідоцтва про народження дітей та медичну документацію.
Як дізнатися чи можна виїхати за кордон
Для того щоб дізнатися, чи можете ви виїхати за кордон, необхідно перевірити наявність всіх необхідних документів та впевнитись, що ваш випадок підпадає під винятки, встановлені законодавством. Якщо у вас виникають сумніви або потрібна додаткова інформація, рекомендується звернутися за консультацією до фахівців.
Висновок
Виїзд за межі України для догляду за хворими родичами вимагає дотримання чітко встановлених правил та наявності відповідних документів. Це може бути складний процес, який потребує кваліфікованої допомоги. Вам потрібен супровід на кордоні ?
Звертайтеся до адвокатів та юристів ТОВ "Юридичний маркетплейс Консультант" за фаховою консультацією, юридичним супроводом та іншою правовою допомогою. Наша команда досвідчених фахівців забезпечить вас необхідною підтримкою та допоможе вирішити всі юридичні питання, пов'язані з перетином кордону.