Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Податкова вимоги: відомості, що мають бути зазначені та строки її направлення.
Відповідно до пункту 59.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова вимога разом із комплексним розрахунком податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня, що настає за граничним строком сплати. грошове зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити такі елементи:
- відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави;
- - розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;
- - обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк;
- - попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова вимога разом із комплексним розрахунком податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня, наступного за граничним строком сплати грошового зобов’язання.
Для того, щоб податкова вимога була обґрунтованою, необхідно вказати відомості про наявність податкового боргу та права податкової застави, конкретну суму податкового боргу, яка захищається податковою заставою, відповідальність за погашення податкового боргу та потенційні наслідки невиконання цього протягом зазначеного терміну. Крім того, важливо надати попереджувальне повідомлення про ідентифікацію активів, які потенційно можуть бути предметом податкової застави відповідно до закону, а також інформацію щодо можливої дати та часу публічних торгів з продажу зазначених активів.
Платники податків, які самостійно подали податкову звітність, але не погасили податкові зобов’язання у встановлені ПКУ строки, також можуть отримати податкову вимогу без попереднього надсилання податкового повідомлення-рішення (як визначено п. 59.4 ст. 59). ПКУ).
Відповідно до положень, викладених у п. 59.1 ст. 59 ГПК у разі виявлення у платника податків недоїмки зі сплати податків відповідний орган вручає йому податкову вимогу в порядку, встановленому для вручення податкового повідомлення-рішення.
Контролюючий орган має можливість надіслати або вручити податкову вимогу за місцем реєстрації платника податків, де документально підтверджено його податковий борг.
Якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, надсилати податкову вимогу або вживати заходів щодо погашення податкового боргу не потрібно. Проте, якщо податковий борг перевищує цей граничний розмір, контролюючий орган вручає платнику податків податкову вимогу. У таких випадках позовна давність для стягнення податкового боргу, визначена п. 102.4 ст. 102 Цивільного кодексу, починається лише з дня, коли податковий борг перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В сьогоднішній реаліях, консультація податкового юриста буде доцільна у питаннях з оподаткування бізнесу, у зв’язку з чим Юридичний сервіс «Консультант» підбере спеціаліста для надання фахової консультація юриста з податкових питань також на сервісі можливо отримати консультація податкового юриста онлайн, що заощадить час. Юрист у податкових справах надасть консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи з питань оподаткування.