юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Самостійна сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу: що у призначенні платежу платіжної інструкції?
Коли платники податків вирішують сплатити власні борги, вони повинні дотримуватися порядку, визначеного в наказі Мінфіну № 148 від 22 березня 2023 року. У цьому порядку платникам податку конкретно вказується, як заповнити розділ «Призначення платежу» платіжні інструкції.
Необхідною інформацією для платіжних інструкцій є реквізит «Призначення платежу». При заповненні цього реквізиту для платника, зокрема щодо податкових платежів, митних зборів, інших платежів, єдиного внеску, авансових платежів або внесення готівки на бюджетний/небюджетний/єдиний/депозитний рахунок, заповнюються окремі поля встановленого формату (згідно у п. 1 розд. ІІ Порядку № 148) передбачити.
При здійсненні різних видів платежів, таких як податки, збори, митні та інші платежі, а також авансових платежів і внесення готівки на бюджетні/небюджетні/єдині/депозитні рахунки платник зобов’язаний зазначати конкретну інформацію в « Призначення платежу» платіжної інструкції. Відповідно до вимог абзацу 1 розділу ІІ Порядку № 148 заповнюються поля: «Код виду платежу», «Відомості про додатковий запис», «Номер рахунку» (для розрахунків на єдиний відкритий рахунок). в Казначействі на ім'я ДПС), "Сума податку" (стосується розрахунків на єдиний рахунок, відкритий в Казначействі на ім'я ДПС), "Відомості про податкове повідомлення (рішення)" (стосується розрахунків на єдиний рахунок). відкрита в Казначействі на ім'я ДПС), та "Тип" (застосовується до орендних платежів за державне майно).
У полі «Код виду платежу» платник зобов’язаний ввести конкретний код виду платежу, який міститься в Переліку кодів видів платежу, що використовуються платниками, згідно з Додатком 1 цього Порядку. Це поле супроводжується розділом «Додаткова інформація про записи.
приклад:
- Код виду платежу: 140
- Додаткові реквізити: платіж в рахунок погашення боргу з податку на прибуток
У розділі «Додаткова облікова інформація» платник гнучко надає реквізити про переказ коштів. Підприємства, які здійснюють діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, повинні містити інформацію про звітний (податковий) період, за який сплачуються податкові зобов’язання, а також документ дозвільного характеру (включаючи вид, номер і дату).
Для кожного конкретного виду переказів і платежів оформлення податків, зборів, митних та інших платежів, у тому числі одноразових і авансових платежів, а також внесення готівки на бюджетні, позабюджетні, єдині та депозитні рахунки вимагає окремого платежу. інструкція. При здійсненні розрахунків за податками, зборами, платежами та єдиним внеском у сфері управління ДПС платнику необхідно вказувати правильний код виду платежу в розділі «Призначення платежу» платіжної доручення. Якщо код не буде зазначено або буде вказано неправильний код, буде вважатися, що платник здійснив оплату за кодом 101 грошових зобов’язань або єдиного внеску. Отже, при самостійному проведенні платежів платниками для погашення податкової заборгованості або недоїмки з єдиного внеску в платіжних інструкціях необхідно зазначати код платежу «140».
В сьогоднішній реаліях, консультація податкового юриста буде доцільна у питаннях з оподаткування бізнесу, у зв’язку з чим Юридичний сервіс «Консультант» підбере спеціаліста для надання фахової консультація юриста з податкових питань також на сервісі можливо отримати консультація податкового юриста онлайн, що заощадить час. Юрист у податкових справах надасть консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи з питань оподаткування.