Закон про мобілізацію: кого можуть звільнити через захворювання нервової системи
Основні статті.
В Україні набув чинності закон про мобілізацію, військово-лікарські комісії оцінюватимуть стан здоров'я призовників за новим списком встановлюються захворювання.
За новим законом від мобілізації можуть бути звільнені люди з певними захворюваннями нервової системи, згідно з яким висновки ВЛК будуть дійсні п'ять років.
За новим законом від мобілізації звільняються серед інших запальні захворювання центральної нервової системи, епілепсія та захворювання периферичної нервової системи.
Яке неврологічне захворювання вимагає зняття з війська В Україні нещодавно введено в дію давній закон про мобілізацію.
Відповідно до цього закону, військово-лікарські комісії оцінюватимуть стан здоров'я призовників за новим переліком захворювань.
Відповідно до цього положення від мобілізації можуть бути звільнені особи, які страждають на певні захворювання нервової системи.
За словами речника Міноборони Дмитра Разуткіна, слід зазначити, що диплом ВЛК діє протягом п’яти років, після чого його потрібно засвідчити вдруге.
Яке захворювання нервової системи не мобілізує?
Які неврологічні захворювання виключаються з набору?
• Запальні захворювання центральної нервової системи.
Усі форми бактеріального та неуточненого менінгіту, енцефаліту, мієліту, енцефаломієліту, внутрішньочерепних та інтраспинальних абсцесів у швидко прогресуючих випадках.
• Епілепсія.
При частих епілептичних нападах або важких психічних розладах.
• Хвороби периферичної нервової системи.
Симптоми розвиваються швидко або повільно і характеризуються значними функціональними порушеннями.
Це системна атрофія, екстрапірамідні та дегенеративні захворювання, дитячий церебральний параліч, паралітичні синдроми, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, усі види дистонії, дитячий церебральний параліч, паралітичні стани, гідроцефалія, токсична енцефалопатія тощо.
Запровадять з 18 травня чоловіки призовного віку в Україні повинні мати при собі відповідні документи, необхідні для призову: приписне посвідчення з призовної служби, військовий квиток або тимчасове посвідчення про проходження строкової військової служби.
• Речник Міноборони Дмитро Разуткін зазначив, що згідно з новим мобілізаційним законом після 2022 року знову проходити ВЛК доведеться навіть особам, визнаним непридатними та знятим з обліку.
• Новий закон також вимагає від роботодавців сприяти мобілізації.
Окрім вручення працівнику повістки, ви також повинні передати працівника до TCC, якщо це необхідно.
Окрім неодноразових заяв про ВЛК у Міноборони, у травні прес-секретар Міноборони Дмитро Разуткін заявив у відеозв’язку, що поліція візьме до відома, якщо інвалідність багатьох чоловіків призовного віку не підтвердиться тощо.
Проте в Міністерстві не очікують призову цих людей.
Напевно не варто говорити про те, що є величезний мобілізаційний потенціал.
Певний відсоток людей набрати в Збройні сили можна, але перед цим мотивувати тих, хто готовий і тих, хто розуміє необхідність захищати Батьківщину, але має сумніви– заявив речник міністерства.
Також додамо, що МОЗ закликало всіх осіб, яким встановлено інвалідність після 24 лютого 2024 року, не проходити повторний медичний огляд самостійно.
В Україні зняли статус «непридатних».
• З 4 травня 2024 року в Україні скасовано статус «обмежено».
Наразі придатний або придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, вищих військових навчальних закладах та закладах, але тимчасово не придатний до лікування, відпустки чи звільнення, а через 6-12 місяців пройшов повторний огляд і не придатний до військової служби, крім військового обліку.
• Усі люди з обмеженою фізичною працездатністю тепер повинні проходити нову військово-лікарську комісію, яка прийматиме рішення щодо нової класифікації.
• Наприкінці квітня 2024 року Міноборони оновило Наказ про медичний огляд військовослужбовців Збройних Сил України.
Таким чином, визначається придатність чи непридатність чоловіків призовного віку до служби у частинах військового забезпечення, ТЦК і СП, ліцеях, навчальних центрах, спорудах (установах), медичних частинах, матеріально-технічному забезпеченні, зв’язку, оперативному забезпеченні безпеки тощо чи придатні.
Таким чином, ми бачимо про те,що приймаються зміни не тільки до чинного закону прийняті з урахуванням змін до вимог часу та введеного воєнного стану в Україні , а також і щодо діяльності бізнесу відповідно до того факту , що був проведений Правовий аналіз ситуації, аналіз документів і надана консультація юриста, проведена перевірка документів юристом та юридичний висновок.