Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Стягнення аліметів на повнолітню дитину, яка навчається.

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 1.75
Реклама
Каплоух Вікторія Олександрівна
Каплоух Вікторія Олександрівна
Адвокат
Україна / Харків

i

Час прочитання: 13 хвилин Кількість переглядів: 918
Рейтинг:
0
Дата публікації: 03.06.2024

В Україні обов’язок батьків утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчатися після досягнення повноліття, визначений Сімейним кодексом України.

 

Згідно зі статтею 199 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх дочку або сина, які продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги. Це стосується як повної, так і заочної (дистанційної) форми навчання. Обов’язок зберігається до досягнення дітьми 23 років або до закінчення навчального закладу, залежно від того, що настане раніше.

 

Ключові моменти: 

  1. 1. Повнолітні діти: Батьки зобов'язані утримувати своїх дітей після досягнення ними повноліття (18 років), якщо діти продовжують навчання.
  • 2. Форма навчання: Обов’язок утримання зберігається незалежно від форми навчання (очна, заочна, дистанційна тощо).
  • 3. Термін утримання: Зобов’язання утримання триває до досягнення дитиною 23 років або до закінчення навчання, залежно від того, що настане раніше.
  • 4. Матеріальна допомога: Обов'язок батьків утримувати дітей виникає, якщо діти потребують матеріальної допомоги у зв'язку з навчанням.

 

Аліменти на дитину / аліменти на повнолітню дитину - Це положення спрямоване на підтримку молоді, яка продовжує навчання і не має достатніх засобів для самостійного утримання.

 

Згідно зі Сімейним кодексом України, позов про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки або сина, які продовжують навчання, може подати сама повнолітня дитина. Це передбачено статтею 199 Сімейного кодексу України.

  •  

Повнолітня дитина має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів на своє утримання від одного або обох батьків, якщо вона продовжує навчання і потребує матеріальної допомоги.

 

Ключові моменти щодо права на звернення до суду:
 

  1. 1. Право звернення: Повнолітня дитина, яка продовжує навчання і потребує матеріальної допомоги, має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.
  • 2. Відповідачі: Позов може бути поданий як проти одного з батьків, так і проти обох.
  • 3. Необхідність доказів: Дитина повинна надати докази того, що вона продовжує навчання і дійсно потребує матеріальної допомоги. Це можуть бути довідки з навчального закладу, фінансові документи тощо.

 

Аліменти на дитину після 18 років / допомога на дитину якщо батько не сплачує аліменти - Процедура подання позову включає подання заяви до суду за місцем проживання або місцем проживання відповідача, а також надання відповідних доказів, що підтверджують необхідність отримання аліментів.

 

Позов про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки або сина, які продовжують навчання, повинен відповідати певним вимогам, щоб бути прийнятим судом до розгляду.

 

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки/сина, які продовжують навчання:

 

  1. До [назва суду]

 

  1. Позивач: [ПІБ позивача]
    Адреса: [адреса проживання позивача]
    Контактний телефон: [номер телефону]

 

  1. Відповідач: [ПІБ відповідача]
    Адреса: [адреса проживання відповідача]

 

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання.

 

  1. Я, [ПІБ позивача], є повнолітньою дитиною [ПІБ відповідача], яка продовжує навчання. У зв'язку з цим, я потребую матеріальної допомоги.

Згідно зі статтею 199 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги до досягнення 23 років або до закінчення навчального закладу, залежно від того, що настане раніше.

На даний момент я навчаюся у [назва навчального закладу] на [форма навчання] формі навчання. Відповідну довідку про моє навчання додаю до позовної заяви.

Мої витрати на навчання та повсякденні потреби складають [вказати суму], що підтверджується доданими документами.

 

У зв’язку з вищезазначеним, керуючись статтями 199, 200 Сімейного кодексу України та статтями 175-177 Цивільного процесуального кодексу України,

 

ПРОШУ:

1. Стягнути з відповідача [ПІБ відповідача] аліменти на моє утримання у розмірі [вказати розмір аліментів] щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви і до досягнення мною 23 років або до закінчення мною навчального закладу, залежно від того, що настане раніше.

2. Витрати по справі покласти на відповідача.

 

Додатки:

  1. Копія паспорта позивача.
  2. Довідка з навчального закладу.
  3. Документи, що підтверджують витрати на навчання та повсякденні потреби.
  4. Квитанція про сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору (якщо є).
  5. Копія позовної заяви для відповідача.

 

Дата: [дата подання заяви]
Підпис: [підпис позивача]

 

Стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання за кордоном, має певні особливості. Ось кроки, які потрібно виконати для стягнення аліментів у такій ситуації:

 

Крок 1: Підготовка позовної заяви.

 

  1. Якщо дитина продовжує навчання за кордоном, позовна заява про стягнення аліментів повинна включати ту ж інформацію, що і для навчання в Україні, але додатково потрібно надати документи, що підтверджують факт навчання за кордоном.
  2. Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання за кордоном
  3. Заголовок: "Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання за кордоном".
  4. Документи, що додаються до позовної заяви:
    • Довідка з навчального закладу за кордоном.
    • Переклад довідки на українську мову, засвідчений нотаріусом.
    • Документи, що підтверджують витрати на навчання та проживання за кордоном.

 

Крок 2: Подача позовної заяви до суду.

 

  1. Позовну заяву подають до суду за місцем проживання позивача або відповідача в Україні.

 

Крок 3: Судовий процес.

 

  1. Під час судового процесу потрібно довести факт навчання за кордоном та потребу в матеріальній допомозі. Для цього можуть знадобитися додаткові документи, такі як:
  • Квитанції про оплату навчання.
  • Квитанції про оплату проживання (гуртожиток, квартира тощо).
  • Документи, що підтверджують додаткові витрати (навчальні матеріали, транспортні витрати тощо).

 

Крок 4: Виконання рішення суду.

 

  1. Якщо рішення суду буде на користь позивача, відповідач (батько або мати) зобов'язаний сплачувати аліменти на утримання дитини.
  2.  

Крок 5: Виконання рішення за кордоном.

 

  • Якщо відповідач проживає за кордоном або має активи за кордоном, може виникнути потреба у виконанні рішення суду в іншій країні. Це можливо за допомогою міжнародних договорів та конвенцій, таких як Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інші форми сімейного утримання.

 

Процедура виконання рішення суду за кордоном.

  1. Отримання виконавчого листа: Після отримання рішення суду в Україні необхідно отримати виконавчий лист.
  2. Легалізація документів: Виконавчий лист та інші необхідні документи можуть потребувати легалізації або апостилювання для використання за кордоном.
  3. Подання до компетентного органу: Документи подаються до компетентного органу в країні проживання відповідача. Це може бути суд або інший виконавчий орган, який займається стягненням аліментів.
  4. Міжнародна правова допомога: Можливо знадобиться звернення до органів міжнародної правової допомоги або консульської служби для сприяння у виконанні рішення.

 

Приклад зразка позовної заяви

 

  1. До [назва суду]

 

  1. Позивач: [ПІБ позивача]
    Адреса: [адреса проживання позивача]
    Контактний телефон: [номер телефону]

 

  1. Відповідач: [ПІБ відповідача]
    Адреса: [адреса проживання відповідача]

 

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання за кордоном

 

  1. Я, [ПІБ позивача], є повнолітньою дитиною [ПІБ відповідача], яка продовжує навчання у [назва навчального закладу за кордоном]. У зв'язку з цим, я потребую матеріальної допомоги.

Згідно зі статтею 199 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги до досягнення 23 років або до закінчення навчального закладу, залежно від того, що настане раніше.

На даний момент я навчаюся у [назва навчального закладу] на [форма навчання] формі навчання. Відповідну довідку про моє навчання за кордоном додаю до позовної заяви.

Мої витрати на навчання та повсякденні потреби складають [вказати суму], що підтверджується доданими документами.

 

У зв’язку з вищезазначеним, керуючись статтями 199, 200 Сімейного кодексу України та статтями 175-177 Цивільного процесуального кодексу України,

 

ПРОШУ:

  1. 1. Стягнути з відповідача [ПІБ відповідача] аліменти на моє утримання у розмірі [вказати розмір аліментів] щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви і до досягнення мною 23 років або до закінчення мною навчального закладу, залежно від того, що настане раніше.
    2. Витрати по справі покласти на відповідача.
     

Додатки:

  1. Копія паспорта позивача.
    Довідка з навчального закладу за кордоном з перекладом.
    Документи, що підтверджують витрати на навчання та проживання за кордоном.
    Квитанція про сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору (якщо є).
    Копія позовної заяви для відповідача.
     
  2. Дата: [дата подання заяви]
    Підпис: [підпис позивача]

 

Стягнення аліментів на дитину - Цей зразок можна адаптувати відповідно до конкретних обставин справи.

 
 

 

 

 

image
Може бути цікаво

Схожі послуги та статті

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 60.01 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.61 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.86 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.76 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.57 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.26 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.69 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.95 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.