Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

СТРОКИ НА ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ, ДІЙ АБО БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ВИКОНАВЦІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ ДВС

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
PRO 71.56
Реклама
Собяніна Олена Вадимівна
Собяніна Олена Вадимівна
Юрист
Україна / Одеська область
Собяніна Олена Вадимівна

i

Час прочитання: 10 хвилин Кількість переглядів: 146
Рейтинг:
0
Дата публікації: 04.06.2024

юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.

Статтею 74 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що рішення, дія чи бездіяльність виконавця чи посадових осіб державного виконавця щодо виконання судового наказу можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками чи третіми особами, які беруть участь у справі. суд, який видав виконавчий документ, усі ці органи мають на це повноваження, як зазначено в законі.


Однією з найважливіших вимог оскарження є строки. У разі їх відсутності суд відмовляє у розгляді скарги чи позову.

Відповідно до вимог статті 449 ЦПК України позов до суду може бути подано:
* протягом наступних 10 днів особа повинна дізнатися або їй повідомити про порушення її прав чи свобод;
* у триденний строк з дня, коли стало відомо або повинно було стати відомо про порушення, якщо оскаржується постанова про відстрочення вчинення виконавчих дій. Строк подання скарги, пропущений з поважних причин, може бути продовжено судом.

Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язаний його початок (ст. 123 КПК України).

Відповідно до статті 126 ЦК України право на оспорювання позову втрачається у разі пропущення строку на його оскарження.

Відповідно до статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» десятиденний строк для оскарження рішення, дій чи бездіяльності виконавця встановлюється за такими ознаками: подія, що її спричинила, тобто після фактичного подання особою скарги. визнав порушення своїх прав і свобод.

Проте, якщо у фізичної особи були законні підстави для неподання скарги на рішення, поведінку чи бездіяльність виконавців чи посадових осіб органу державної виконавчої влади, то за правилами статті 449 ЦК України суд може поновити договір, якщо для цього є законна причина.

Скарга на вчинення виконавчих дій є виключно письмовою і повинна містити такі складові:
Найменування службового органу державної виконавчої влади, який відповідає за його подання.
Повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові) стягувача та боржника, місце їх проживання або перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім'я, по батькові) представники сторін, які беруть участь у виконавчому провадженні, за їх наявності.
3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, який його видав, дата складання та номер документа, його оперативна частина).
4) зміст спорів щодо рішень, дій чи бездіяльності та посилання на невиконання закону.
5) Викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги.
6) підпис скаржника або його представника, що засвідчує дату подання скарги.

Спроба переконати суд у діях чи бездіяльності виконавців та посадових осіб є конституційним правом кожного громадянина, яке може бути реалізоване у визначені строки.

Відповідно до частини першої статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» особи мають право оскаржити рішення, дії чи бездіяльність керівників і посадових осіб органів ДВС щодо виконання судових рішень. Це оскарження може бути подано сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, встановленому законом.

Прийняття судом скарги чи позову до розгляду залежить від дотримання важливої ​​вимоги щодо строку. Невиконання цієї вимоги призведе до відхилення судом апеляції.

Згідно зі статтею 449 ЦК України особа має право звернутися до суду з позовом за таких обставин:

* протягом десяти днів з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися, посягання на їхні права чи свободи.

* У триденний строк з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права, якщо вона оскаржує постанову про відкладення виконавчих дій. Важливо зазначити, що за наявності поважних причин пропуску строку подання скарги суд має право продовжити строк.

123 КПК України перебіг процесуального строку починається або з наступного дня за відповідним календарним днем, або з моменту настання події, з якою пов'язано його початок.

Після закінчення строку, встановленого законом або судом, право на оскарження позову втрачається відповідно до статті 126 Цивільного кодексу України.

Відповідно до статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» строк для оскарження рішення, дій чи бездіяльності виконавця починається з наступного дня після події, що їх послужила, тобто з моменту, коли особі стало відомо про порушення. на свої права і свободи. Цей період триває десять днів.

У разі пропуску фізичною особою строку для подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність виконавців та посадових осіб державної виконавчої служби з поважних причин суд за заявою заявника може поновити скаргу відповідно до положення статті 449 Цивільного кодексу України.

При зверненні зі скаргою до виконавчого провадження необхідно дотримуватись певних вимог:

1) скарга має бути подана у письмовій формі та містити найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається. Додатково вказуються повні найменування (прізвище, ім’я та по батькові) як стягувача, так і боржника із зазначенням місця проживання чи перебування для фізичних осіб або місцезнаходження для юридичних осіб. 

2) якщо скарга подається представником, в ній повинні бути також зазначені найменування (прізвище, ім’я, по батькові) представників сторін, які беруть участь у виконавчому провадженні.
3) відомості про виконавчий документ (вид документа, орган, що його видав, дата видачі, номер документа, резолютивний розділ).
4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності з посиланням на порушення закону.
5) Скаржник надає детальний опис обставин, які підтверджують його вимоги.
6) Скаржник або його представник підписує документ із зазначенням дати подання скарги.
 
Кожен громадянин має законне право на оскарження дій чи бездіяльності виконавців та посадових осіб до суду, і це право може бути реалізовано у визначені строки. Боржник у зазначеному питанні  може розраховувати на досудове врегулювання спорів, але якщо сторони не досягають згоди у сумі відшкодування, то для вирішення питання необхідно  судове врегулювання спорів.

Юридичний сервіс «Консультант» підбере юриста чи адвоката, що проведе правовий аналіз ситуації, сформує відповідний процессуальний документ (заяву, позовну заяву, клопотання, тощо), а також допоможе у зборі доказової бази для найефективнішого вирішення питання. Спеціалісти сервісу супроводять процес від початку до виконання судового рішення. Також нададуть консультацію та допоможуть у вирішення таких питань як: підготовка мирової угоди з кредитором, зняття арешту з нерухомості,  банкрутство фізичної особи, зменшення боргу, та інше.

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.