юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
14 травня Президент ухвалив Закон № 3613-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо особливостей здійснення митного контролю та оформлення окремих видів товарів», який опубліковано в «Голосі України». 15 травня. Документ набув чинності 16 травня, за винятком окремої норми (див. нижче).
Держмитслужба звертає увагу, що Законом поновлено повноваження митних органів щодо проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи (тимчасово припинено згідно з абзацом 1 пунктів 9-12 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу).
Закон, зокрема, розширив реалізацію цього:
- невиїзних документальних перевірок;
- зустрічних звірок;
- планових виїзних документальних перевірок;
- позапланових виїзних документальних перевірок.
Митним органам доручено поновити строк проведення документальних перевірок, які не завершені до 24 лютого 2022 року. Додатково надаються дії (довідки) за результатами документальної перевірки, зустрічної перевірки, заперечення на дії перевірки, податкові повідомлення, рішення, та процедура поставки не завершена до 24.02.2022р.
Також зазначено норми щодо включення компаній до планів планових виїзних перевірок митного органу у 2024 році:
1) які ввозять на митну територію України підакцизні товари, аналогічні до товарів, на які встановлено спеціальні ставки податку.
2) які ввезли з митної території України товари, на ввезення яких згідно із законом встановлено обкладення податком;
3) особа, яка оформила митні декларації, що звільнили її від сплати митних послуг, особа, яка скористалася пільгами, особа, яка розстрочила сплату митних послуг;
4) щодо яких митному органу відомі не всі складові митної вартості, визначені Кодексом.
5) щодо яких митному органу стало відомо про порушення правил класифікації товарів згідно з УКТ ЄМ;
6) стосовно якої митному органу стало відомо про недостовірну заяву про країну походження, ця інформація впливає на розподіл митних платежів до бюджету.
Кожного кварталу публікується план-графік, в якому зазначаються очікувані дати проведення документальної виїзної перевірки митного органу. Зазначені документи оприлюднюються на веб-сайті Держмитслужби до 15 числа останнього місяця кварталу, що передує кварталу, в якому проводитиметься документальна виїзна перевірка.
Крім того, продовжується строк проведення перевірок дотримання платниками податків вимог законодавства України з питань митної справи:
- щодо ввезення на митну територію України товарів, які вважаються гуманітарною допомогою на час воєнного стану.
- конкретне місцезнаходження якого на дату початку:
– тимчасової окупації – це назва території України, яка окупована Російською Федерацією на певний термін – до останнього числа місяця, в якому тимчасова окупація була завершена. Тоді територія реєструється як така, що має інше місце розташування.
- бойової дії - територія, на якій ведуться активні бойові дії, - до останнього числа місяця, в якому закінчилися бойові дії на території, а у разі переселення платника податку на іншу територію України - до дня подання держ. оформлення переїзду.
- територія можливого конфлікту - зона можливого конфлікту, - до останнього числа місяця, в якому виключено можливість конфлікту на відповідній території, а також у разі переселення платника податків на іншу територію України. - до дня державної реєстрації переїзду.
В сьогоднішній реаліях, консультація податкового юриста буде доцільна у питаннях з оподаткування бізнесу, у зв’язку з чим Юридичний сервіс «Консультант» підбере спеціаліста для надання фахової консультація юриста з податкових питань також на сервісі можливо отримати консультація податкового юриста онлайн, що заощадить час. Юрист у податкових справах надасть консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи з питань оподаткування.