юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Хто має право подавати заяву про поновлення прав батьківських прав.
Позбавлення батьківських прав безстроково. Сучасне законодавство дозволяє поновити батьківські права. Оскільки батьківські права позбавляються тільки в судовому порядку, поновити батьківські права в судовому порядку неможливо.
У зв’язку з цим, відповідно до частини першої статті 169 Сімейного кодексу України (далі – СК України): право на оскарження рішення суду щодо встановлення батьківських прав мають мати, батьком, і позов про повернення батьківських прав заявлений ними.
Але органам опіки чи піклування таке право не надано, ці особи представляють батьків, бабу, діда, заклади охорони здоров’я, дітей, у зв’язку з чим суд відмовляє у прийнятті їхніх заяв (ст. 185 ЦПК України).
За звернення з позовом немайнового характеру особа сплачує судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про суд". Збори» (у 2024 році – 1211,20 грн.).
До матеріалів справи долучаються:
- рішення суду про позбавлення батьківських прав є безповоротним.
- проведення перевірки умов проживання батьків;
- інформація про об'єкти нерухомості, які знаходяться як на робочому місці, так і вдома;
- довідка лікаря про те, що позивач проходив курс лікування від алкогольної залежності, вважається психічно здоровим тощо;
Інші докази виправлення позову або інші обставини, що стали підставою для позбавлення батьківських прав;
Висновок органу опіки та піклування та заява про можливе поновлення позивача в батьківських правах.
Батьки, які не можуть поновити свої права, мають підставу.
- Якщо дитина була усиновлена і усиновлення не було скасовано або визнано судом неконституційним.
- У разі одночасного подання до суду заяви про усиновлення та заяви про поновлення батьківських прав ці заяви мають бути об’єднані та розглядатися як одне провадження (п. 7 постанови Пленуму ВС України). № 3 від 30.03.2007 р. «Про практику застосування законів у справах про усиновлення та про позбавлення та заміну батьківських прав»).
- Якщо дитина на час розгляду справи судом досягла повноліття (частини друга та третя статті 169 Сімейного кодексу України).
Кваліфікований адвокат чи юрист Юридичного сервісу «Консультант» надасть кваліфікований правовий аналіз ситуації та допоможе при складання необхідних документів. Послуги юриста або послуги адвокати, при підготовці та подачі документів в категорія сімейних правовідносин є доволі суттєвими. Судовий процес в вказаній категорії справ може бути тяжким та довготривалими, у зв"язку з чим послуги адвоката при супроводі таких справ є вкрай необхідними.