юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Порядок розгляду судом справи про поновлення батьківських прав.
Вимога про поновлення батьківських прав визнається судом правомірною, навіть якщо час прийняття рішення про позбавлення батьківських прав настав пізніше фактичного часу позбавлення. Це можуть бути місяці, а то й роки, оскільки закон не визначає мінімальний термін звернення до суду після позбавлення батьківських прав.
Справи про поновлення в батьківських правах розглядаються в порядку цивільного судочинства в загальному порядку за місцем проживання чи роботи відповідача, у цьому процесі позовна заява, яка визначена статтею 175 ЦК України. Порядок України, дотримується.
Позивач - особа, яка була позбавлена батьківських прав, відповідач - другий із батьків, з ким проживає дитина, або опікуни, які доглядають за дитиною, якщо нею опікується інша особа, можуть бути залучені треті особи, які пов'язані з дитиною або особами, які її піклуються, а також орган опіки та піклування. Ця особа повинна надати висновок з цього приводу. На підставі рішення суду орган управління повинен визначити, чи можуть бути поновлені батьківські права. Проте суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо останній недостатньо обґрунтований, не враховує інтересів дітей.
Важливо додати до позову докази, які підтверджують факти та мотивують поновлення батьківських прав, метою цього є засвідчити виправлення поведінки потерпілого або підтвердити відсутність підстав для відсторонення останнього від батьків. КОНТРОЛЬ. Суд контролює, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, а також обставини, що призвели до позбавлення батьківських прав, і приймає рішення, виходячи з інтересів дитини.
Зокрема, судом можуть бути розглянуті такі ситуації:
Сплата аліментів покладається на позивача, у зв’язку з чим суд одночасно визначає розмір грошової суми, що підлягає сплаті на дитину (ст. 166 ЦК України).
Відновлення спілкування з дитиною та участь у навчально-розвивальному процесі;
• догляд за хворими родичами;
• Адекватне житло;
• працевлаштування та наявність постійного доходу;
• чи прагнув позивач бачитися з дитиною.
При розгляді питання про поновлення одного з батьків у батьківських правах суд бере до уваги думку другого з батьків, а також думку дитини, якщо вона здатна її висловити. Статтею 171 Цивільного кодексу України встановлено, що дитина повинна бути заслухана при вирішенні питань виховання, проживання та інших питань, що стосуються її розвитку, у тому числі у спорі між батьками про позбавлення їх батьківських прав, поновлення їх у правах або позбавлення їх прав. Суд має право прийняти рішення, яке відрізняється від думки дитини, якщо цього вимагають інтереси дитини.
Рішення суду про поновлення батьківських прав після набрання законної сили надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану про народження дитини. Батьки, які поновлені в правах, знову беруть на себе батьківські обов'язки та права.
У разі відмови у задоволенні позову про поновлення батьківських прав повторне звернення із заявою про поновлення батьківських прав можливе після закінчення одного року з дня винесення судом рішення за позовом.
У пункті 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення та про позбавлення та поновлення батьківських прав» визначення усиновлення включає: Поняття про те, що особи, позбавлені батьківських прав, мають право звернутися до суду з позовом про поновлення своїх прав. Аналізуючи ці випадки, суди зобов'язані оцінювати, наскільки змінилася поведінка та обставини особи, що призвело до позбавлення її батьківських прав. Вирішуючи питання про поновлення батьківських прав одного з батьків, суд враховує думку другого з батьків, а також осіб, з якими проживає дитина, всі ці обставини враховуються при винесенні рішення судом.
Кваліфікований адвокат чи юрист Юридичного сервісу «Консультант» надасть кваліфікований правовий аналіз ситуації та допоможе при складання необхідних документів. Послуги юриста або послуги адвокати, при підготовці та подачі документів в категорія сімейних правовідносин є доволі суттєвими. Судовий процес в вказаній категорії справ може бути тяжким та довготривалими, у зв"язку з чим послуги адвоката при супроводі таких справ є вкрай необхідними.