юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Особливою формою провадження у цивільних справах є перегляд рішень, ухвал чи вироків на підставі нових доказів чи обставин, які є винятковими. На відміну від процесу перегляду судового рішення під час розгляду судової справи, основою цього процесу є не недоліки розгляду судом справи (незаконність чи (або) необґрунтованість судового рішення чи постанови, неправильне застосування правових норм, порушення процесу природного права), а скоріше те, що під час ухвалення рішення суд не мав можливості розглянути істотний аспект справи, який би суттєво вплинув на вирішення справи , учасники не знали про це, внаслідок чого не змогли надати суду ні інформації про це, ні встановлення неконституційності правового акту, ні порушення міжнародних зобов’язань. Тобто метою цього процесу є не усунення судових помилок, а перегляд раніше розглянутої справи за обставинами, які виявились після ухвалення судового рішення.
Процес зміни рішень, резолюцій чи вироків у зв’язку з новими доказами чи надзвичайними ситуаціями регулюється класами глави 3. Цивільний процесуальний кодекс України (далі - ГПК) є нормативним актом Цивільного процесуального кодексу України.
Рішення, які можуть бути змінені в нових або особливих ситуаціях.
Частиною 1 ст. У виняткових випадках рішення, постанови чи укази, які були розглянуті раніше, можуть бути скасовані.
Обґрунтування зміни судових рішень за новими доказами (строки подання)
Умови, що мають істотне значення для справи, не були створені судом і не були відомі особі, яка звернулася із заявою, на час розгляду справи.
(термін подання заяви - протягом 30 днів з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про обставини, що стали підставою для перегляду рішення суду (але не пізніше 3 років з дня постановлення рішення) )
• створені ухвалою або постановою суду про закриття кримінальної справи та звільнення злочинця від відповідальності, ці події мали місце, факт надання неправильного експертного висновку, неправдивих показань свідків, неправильного перекладу або фальсифікованих письмових, фізичних чи електронних докази, що призвели до ухвалення незаконного рішення в даній інстанції; br>
(термін подання заяви - протягом 30 днів з дня набрання вироком (постановою) законної сили, але не пізніше 10 років з дня винесення рішення судом);
визнання недійсним судового рішення, що є підставою для постановлення судового рішення, яке підлягає перегляду.
(термін подання заяви - протягом 30 днів з дня набрання законної сили рішенням суду, яким рішення суду визнано недійсним, що є підставою для майбутнього судового рішення, яке може бути переглянуте (але не пізніше 10 років) після дати прийняття цього рішення).
Перегляд судових рішень, які є винятковими (строки подання)
Неконституційність (конституційність) закону, інших правових актів чи їх окремих положень встановлюється (або встановлюється) судом при роз’ясненні справи, якщо рішення суду ще не виконано, Конституційний Суд України виносить рішення. по справі.
(термін подання пропозиції - протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного Суду України (але не пізніше 10 років з дня прийняття цього рішення));
• встановлення міжнародним судовим органом, юрисдикція якого визнана Україною, внаслідок порушення державою міжнародних норм, коли суд приймає цю справу,
(максимальний строк подання пропозиції - не пізніше 30 днів з дня, коли про пропозицію стало відомо або могло бути відомо, але не пізніше 10 років з дня офіційного визнання пропозиції судом).
Встановлення відповідальності судді за злочинне діяння рішенням суду, яке набрало законної сили, це створює правову основу для судового рішення.
(термін подання пропозиції обмежений 30 днями з дня офіційного визнання вироку злочинцю (але не пізніше 10 років з дня визнання цього рішення суду)).
Виявлені нові деталі не дають підстав змінити рішення суду:
1. повторна оцінка доказів, які суд уже розглядав у процесі вирішення справи.
2. докази, не розглянуті судом у сукупності з встановленими судом обставинами.
Переглядаючи судове рішення за нововиявленою або особливою обставиною, суд не може відступити від вимог, які були враховані при вирішенні справи, враховувати інші вимоги чи інші підстави скарги.
Юридичний сервіс «Консультант» надає всі види юридичних послуг у тому числі і юридичні послуги онлайн. Спеціалісти нашого сервісу складуть правовий аналіз ситуації допоможуть зібрати необхідні документи та при необхідності супроводять судовий процес.