юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Процес розгляду справи про перегляд або перегляд судового рішення за виняткових обставин.
Відповідно до частини першої ст. Цивільний процесуальний кодекс України в редакції від 14 квітня 2012 року передбачає перегляд судового рішення за нововиявленою або особливою обставиною в судовому засіданні протягом 30 днів з дня постановлення рішення.
У суді першої інстанції справа розглядається в порядку найпростішого позовного провадження з повідомленням сторін, які беруть участь у справі.
Результати дослідження судового рішення в новій або незвичайній ситуації у поєднанні з результатами перегляду судового рішення в звичайній або типовій ситуації дозволять суду (ч. 3 ст. 429 ЦПК). України):
• відмовити у задоволенні заяви про перегляд судового рішення за новими відомостями чи обставинами, що не є типовими, а відповідне судове рішення залишити без змін.
• переглянути рішення суду за новими відомостями чи обставинами, які є винятковими, скасувати рішення суду та прийняти інше рішення або застосувати інший підхід;
• скасувати рішення суду і закрити справу або відмовити в позові без оцінки.
За результатами дослідження судового рішення, за нововиявленими або винятковими обставинами Верховний Суд також може скасувати рішення (рішення) суду повністю або частково і передати справу на новий розгляд для суд першої або апеляційної інстанції.
Розгляд заяви про перегляд судового рішення у новій чи особливій ситуації є частиною єдиного провадження у справі, у якій ухвалено конкретне судове рішення.
Крім того, слід дотримуватися концепції, згідно з якою при розгляді справи з новими або незвичайними обставинами, які виявилися під час розгляду вже сформованої справи, суд не розглядає нову справу з інших правовідносин, а натомість перевіряє вже встановлену справу та враховує обставини, що були на момент розгляду судом.
Порядок і зміст рішення суду про перегляд за новою або особливою обставиною.
Відповідно до вимог 4 ст. У разі відмови в задоволенні заяви про перегляд рішення, постанови чи ухвали за новими відомостями чи обставинами, що не є рідкісними, суд постановляє ухвалу.
У разі звернення з проханням про новий розгляд або скасування рішення суду суд:
- бере участь у прийнятті рішення - у разі внесення змін до рішення суду;
- Винести ухвалу - якщо рішення суду було змінено;
- приймає рішення - якщо рішення було змінено.
Верховний Суд, за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстави, визначеної пунктом 2 частини третьої статті 423 ЦПК України, ухвалив постанову. ст. До КПК України внесено зміни, згідно з якими судове рішення, постановлене за результатами перегляду первинного судового рішення за нововиявленими обставинами, що виявилися під час розгляду справи, постановляється або надсилається сторонам у справі. порядку, передбаченому статтею 272 Кримінально-процесуального кодексу України. З набранням нового рішення суду рішення інших судів у цій інстанції втрачають юридичне значення.
Рішення суду, постановлене за результатами перегляду рішення іншого суду за новими відомостями або обставинами, що є винятковими, може бути переглянуте на загальних підставах.
Юридичний сервіс «Консультант» надає всі види юридичних послуг у тому числі і юридичні послуги онлайн. Спеціалісти нашого сервісу складуть правовий аналіз ситуації для проведенні процедури санації та допоможуть зібрати необхідні документи та при необхідності супроводять судовий процес.