Відпустка за знищення техніки противника: не більше 15 днів на рік Постанова міністрів України № 585 від 21.05.2024 року.
Встановити механізм і строки відправлення військовослужбовців національною армією та іншими військовими організаціями та відповідно до закону додаткова відпустка спеціально визначеним законодавством України органам внутрішніх справ, державним спеціальним органам із право-охоронними функціями, службам зовнішньої розвідки, розвідці Міністерства оборони, знищеній техніці противника.
Зокрема, передбачено, що відпустка надається військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у заходах із забезпечення безпеки і оборони держави, а також у заходах зі стримування та стримування збройної агресії держави під час проведення операцій в особливий період.
Відпустка надається військовослужбовцям за місцем служби наказом начальника військового органу виконавчої влади (частин, закладів, установ, органів СБУ) та начальника військової частини із зазначенням причин і тривалості надання відпустки, а командир військової частини (начальник частини, комісії, установи чи органу СБУ) - за наказом старшого начальника (начальника, начальника).
Командири військових частин, до складу яких входять військовослужбовці інших військових управлінь і військових частин, можуть надати цим військовослужбовцям дозвіл на відпустку із загальних причин.
Загальна тривалість відпустки не може перевищувати 15 календарних днів на рік.
Військовослужбовцям надається відпустка протягом календарного року із збереженням матеріального забезпечення, без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України та у зворотному напрямку до місця відпустки, але не більше ніж 2 дні в кожному напрямку.
Одночасно відсутні більше 30 відсотків загальної кількості військовослужбовців відповідного підрозділу.
Ця відпустка може надаватися одночасно зі щорічною основною відпусткою (або її частиною) за бажанням військовослужбовця.
Невикористана відпустка в поточному календарному році не переноситься на наступний календарний рік.
За кожну одиницю, яка знищила ворожу техніку, солдату надається наступний період відпустки.
1) Військовий корабель - 5 календарних днів.
2) Військова авіація – 5 календарних днів.
3) Зенітно-ракетний комплекс – 4 календарних дні.
4) Самохідна артилерійська установка або реактивна система залпу - 3 календарних дні.
5) Військові вертольоти – 4 календарних дні.
6) Резервуар – 3 календарних дні.
7) Бойові машини десантування, БТР, командно-штабні машини, БМП, артилерійські системи - 3 календарних дні.
8) Інша броньована або вантажна техніка – 2 календарних дні.
9) РЛС засобів ППО - 4 календарних дні.
10) Засоби протиартилерійської боротьби - 2 календарних дні.
11) Засоби радіоелектронної боротьби – 2 календарних дні.
12) Малі безпілотні літальні апарати малої дальності (радіус польоту до 70 кілометрів, злітна маса 20-50 кілограмів) – 1 календарна доба.
13) Безпілотний літальний апарат середньої дальності (радіус польоту 70-300 кілометрів, злітна маса 150-500 кілограмів) – 2 календарних дні.
14) Дальні великі безпілотні літальні апарати (радіус польоту 300-1500 кілометрів, злітна маса 500 кілограмів і більше) – 3 календарні дні.
15) Крилаті або балістичні ракети - 3 календарних дні.
16) Комплекс дистанційного візуального спостереження - 4 календарних дні.
17) Засоби радіоелектронної розвідки - 2 календарних дні.
За рішенням командира військової частини (начальника частини, групи, організації чи органу СБУ) іншим військовослужбовцям (не більше 3 осіб), які брали безпосередню участь у виявленні чи знищенні, також може бути надана відпустка.
Атакуйте ворожу техніку за певних умов і протягом певного періоду часу.
Підтвердженням знищення техніки противника є наступне.
1) Облік бойових дій (облік контролю оперативної обстановки).
2) Рапорт (рапорт) командира підпорядкованого підрозділу, групи (військової частини), які виконували (виконували) завдання, із зазначенням обстановки, місця (координат), дати, часу, виду знищення, виду знищення.).
Детально відображені знищені пристрої.
3) Доповіді (доповіді, донесення) командирів ближніх (розвідувальних) сил, які за результатами візуального спостереження підтвердили знищення техніки.
4) Дані відеозапису, технічні засоби розвідки (спостереження), відеозаписи, що відображають повітряну обстановку бойових машин ППО під час ведення бойових дій.
Рішення про визнання техніки противника знищеною оформляється розпорядчим документом (наказом) керівника органу військового управління, в якому підрозділ виконує покладені на нього завдання (начальника частини, установи, організації чи установи СБУ).
За правилами бою (порядки).
У розпорядчих документах (наказах), що підтверджують знищення техніки, повинні бути зазначені обставини, місце, дата і час знищення техніки, спосіб, вид техніки, конкретні особи підрозділу, екіпажу та прирівняних до них підрозділів.
Завдання має бути зазначено з урахуванням особистого внеску (або окремих осіб, у разі самостійного виконання), які виконували (виконували) завдання зі знищення техніки противника.
Розпорядчі документи (розпорядження), що підтверджують знищення техніки противника, щодо цивільного персоналу приймає керівник військового адміністративного органу, якому підпорядковується військовослужбовець (керівник підрозділу, органу, організації чи установи) СБУ.
Військовослужбовці під керівництвом різних органів військового управління (керівники управлінь, установ, установ чи об’єктів СБУ), техніка яких була знищена в зоні відповідальності.
Підставою для видання наказів про відпустку є розпорядчі документи (накази) керівників органів військового управління (керівників управлінь, відомств, установ, закладів СБУ), які підтверджують знищення техніки противника.
Безпосередній начальник до роти (ротно-тактичної групи) військовослужбовця, який знищує техніку противника, має право на відпустку тривалістю один календарний день.
Таким чином, ми бачимо про те,що прийняті зміни до чинного закону прийняті з урахуванням змін до вимог часу та введеного воєнного стану в Україні , а також того факту , що був проведений Правовий аналіз ситуації, аналіз документів і проведена перевірка документів юристом і письмова консультація та юридичний висновок.