Як здійснюється арешт майна ухилянта?
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №10379, яким передбачено штрафи за порушення військовозобов’язаних, військовозобов’язаних і резервістів.
Коротке пояснення того, як працює конфіскація активів.
За порушення правил військового обліку передбачено накладення штрафу від 3,4 тис.грн до 5,1 тис.грн.
За повторне порушення або порушення в особливий період передбачено штраф від 17 000 до 25 500 гривень.За словами юриста, в першу чергу накладають арешт на банківські рахунки боржника (будь-які рахунки, розрахункові рахунки, вклади тощо).
Чи будуть конфіскувати майно моїх родичів?
Якщо нерухоме/рухоме майно належить дружині боржника (вона є 100% власником), то арешт на це майно не накладається.Це стосується і банківського рахунку дружини боржника.
«Арешт накладається лише на належне боржнику майно, майно та грошову оцінку.
На запобіжний захід Мін'юст опублікував список речей, які не можна брати в боржників-ухилянтів.
Телевізори, холодильники, цінні призи та трофеї - якщо вони є в списку, ці предмети ніколи не будуть забрані у людини, яка уникає злочину.
Є інші об’єкти, які на 100% звільнені від стягнення.
Міністерство юстиції оприлюднило список із 13 предметів, які не можуть бути вилучені у скаржників.
Навіть, якщо штраф не сплатять за порушення Закону про мобілізацію.
Які «предмети розкоші» можуть конфіскувати відповідно до потреб Бундесверу Що не можна конфіскувати у позивача-боржника Українське суспільство готове платити десятки тисяч гривень за порушення Закону про мобілізацію?
В очекуванні великих штрафів будуть люди, які не зможуть або не захочуть платити.А це означає, що кількість боржників значно зросте.На цих осіб адміністративні органи можуть накладати штрафи за рахунок доходу держави. А примусове виконання може поширюватися навіть на майно боржника.
Однак, як повідомляє прес-служба Мін'юсту, виконавчі органи не мають права забирати все, що є у боржника.
За даними Міністерства юстиції, до ввезення в країну заборонено:
• Предмети, що забезпечують повсякденні фізіолого-гігієнічні потреби (посуд, постільна білизна, засоби гігієни).
• Особисті речі (одяг, взуття, всі дитячі речі).
• Ліки, окуляри та інші вироби медичного призначення.
• Меблі (одне ліжко та стілець на людину, один стіл та одна шафа на сім'ю).
• 1 холодильник, 1 телевізор, 1 комп'ютер, мобільний телефон на особу.
- Забезпечення питною водою та продуктами харчування для особистого споживання - запас на 3 місяці або кошти, необхідні для їх придбання.
• Майно та книги, необхідні боржнику для відправлення релігійних культів і обрядів, а також професійної діяльності (якщо це єдине джерело доходу).
• Паливо, необхідне для приготування щоденної їжі та опалення житлових приміщень.
- Засоби реабілітації, які дозволяють людям з обмеженими можливостями компенсувати або усунути постійні обмеження їх життєдіяльності.
• Премії, державні нагороди, медалі Пошани та пам'ятні медалі.
Штрафи для ухильників Нагадаємо, Конгрес остаточно ухвалив законопроект 10379, який передбачає посилення штрафів за порушення правил військового обліку.
Раніше за порушення мобілізаційних постанов вимагали лише адмінпротокол і невеликий штраф.
Проте штрафи для ухильників значно зростають.
Наприклад, за порушення правил військового обліку передбачено штраф від 3400 до 5100 гривень.
Як повідомив у коментарі представник Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов, штрафи для військовозобов'язаних, які, наприклад, повторно порушують військовий облік або не актуалізують свої дані в особливий період, будуть додатково збільшені .
За порушення військовозобов'язаним Закону про оборону та мобілізацію в мирний час на громадян накладається штраф від 5,1 тис.до 8,5 тис.фуріганів, на посадових і юридичних осіб - від 17 тис.до 34 тис.фуриганів.
За порушення ЗУ «Про оборонно-мобілізаційну діяльність»: На громадян від 17 тис.до 25,5 тис.грн., на посадових і юридичних осіб — від 34 тис.до 59,5 тис.грн.
Водночас, член Комітету ВРУ з питань оборони, представник фракції Нацслужби Олександр Федієнко вважає, що збільшення штрафів не матиме належного ефекту та не сприятиме мобілізації.
Варто зазначити, що визначення штрафів здійснюється судами.У разі прострочення платежів інформація про порушника передається до органів виконавчої влади, а дані про порушника вносяться до Єдиного реєстру боржників.
Також ймовірно буде конфіскація майна та заморожування банківських карток.
Крім того, чоловіка, який отримав кілька штрафів за ухилення від мобілізації, згодом притягнуть до кримінальної відповідальності.З такою голосною заявою виступив член комітету Ради з питань оборони Олександр Федієнко.Крім того, новий закон про мобілізацію «передбачає судове рішення без оскарження» Федієнко пояснив, що це означає.
Як кажуть, перспектива не особливо хороша.
Транспортна мобілізація Пам'ятайте, що ухильників карають не тільки штрафами.У військовозобо-в’язаних, які не поновлять дані в ТКС, позбавлять водійських прав.
Проте є винятки.
Крім того, Закон про мобілізацію передбачає конфіскацію транспортних засобів у громадян, які володіють кількома транспортними засобами відповідно до потреб Збройних Сил.
Однак у Раді запевнили, що 90% українців про ці стандарти взагалі не варто хвилюватися.Голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський раніше заявляв, що масово забирати автомобілі у мирних жителів не будуть.Програма автомобільної мобілізації Військові знадобляться більше вантажівок, спеціалізованого обладнання та позашляхови-ків.Водночас остаточного переліку поки немає, оскільки в законі йдеться лише про «транспортні засоби» і не вказано, що саме це таке.
У Міноборони пояснили, як працюватиме автодиспетчерська.У нардепів заберуть автомобілі.
Автомобілізація також стосується народних обранців.А у ключових співробітників ВР є парку-вальні місця – не дай Бог.«Закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» прямо не забороняє особам із влади вивозити свої автомобілі.Інші нормативні акти, що регулюють статус і діяльність народних обранців, також не містять норм про заборону руху транспортних засобів.
Конфіскація майна на користь ЗСУ Крім того, ЗМІ та Telegram-канали обговорюють інші моменти.
Під час війни майно може бути примусово конфісковано на потреби збройних сил України.Особливо це стосується житлового будівництва.Такі рішення можуть прийматися місцевими військовими урядами.
Це передбачено Законом України «Законодавство про воєнний стан» щодо вилучення майна держави, органів місцевого самоврядування, приватних підприємств, організацій та громадян України відповідно до потреб Збройних Сил України.
Юристи кажуть, якщо це державне та міське майно, то його конфіскують без компенсації.Є певні процедури і нюанси між особами.При конфіскації майна необхідно провести оцінку.Таким чином людина може отримати справедливу винагороду.Майно може бути конфісковано у будь-кого в будь-якому регіоні України.Якщо особа відмовляється добровільно віддати майно, ситуація може дійти до суду.Крім того, за словами юристів, під час повномасштабних воєн вже були випадки кон-фіскації державного майна на користь сил оборони.
Таким чином, ми бачимо про те,що прийняті зміни до чинного закону прийняті з урахуванням змін до вимог часу та введеного воєнного стану в Україні , а також того факту , що був проведений Правовий аналіз ситуації, аналіз документів і проведена перевірка документів юристом і письмова консультація та юридичний висновок.