юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Як за допомогою мікрокредитів під час воєнного стану обійти борги?
З 24 лютого 2022 року на всій території України було введено воєнний стан. Через широкомасштабне збройне вторгнення багато співробітників втратили посади, були змушені покинути свої домівки, а їх спроможність повертати борги значно зменшилася або зовсім зникла. Однак багато людей позичали невеликі суми грошей, щоб жити в новому районі. Питання: яка ситуація, якщо немає грошей для повернення боргів?
Канікули з кредитом - це тимчасове призупинення платежів за кредитом, який просить фінансова установа. Важливо визнати, що виконання кредитних періодів є прерогативою фінансової установи, а не обов'язком. Щоб дізнатися про умови кредитних періодів у фінансовій установі, яка має боржника, вказану особу, останній повинен звернутися безпосередньо до установи. У майбутньому борг потрібно повертати, тому, якщо є дохід і можливість повернути кредит, ефективніше продовжувати виконувати умови договору.
Списанням вважаються неустойка (штраф, пеня) та інші комісії, сплата яких є похідною від мікропозики та які нараховані станом на 24 лютого 2022 року (початок воєнного стану) за несвоєчасне виконання умов відповідного договору. .
Крім того, у листі Торгово-промислової палати України від 28 лютого 2022 року № 2024/02.0-7.1 агресію російських військ проти України визнано важливою причиною виникнення значної ситуації. Тобто, якщо в договорі присутній пункт про те, що причиною невиконання зобов’язань є обставини непереборної сили, боржник має право стверджувати, що він не несе відповідальності за несплату або прострочення платежу, вказавши конкретні обставини, що мали місце. . Рекомендується, щоб боржник повідомив фінансову установу про наявність форс-мажорних обставин в офіційному листі, щоб уникнути майбутніх претензій з боку установи.
Велика сила не звільняє вас від повернення мікропозики, а натомість призупиняє виконання цього зобов’язання до закінчення дії великої сили (воєнного стану).
Яка процедура, якщо ви зазнали нападу з боку фінансової установи?
Незважаючи на воєнний стан, багато фінансових установ намагаються заробити на грошах своїх клієнтів, зокрема банки, фонди грошового ринку та кредитні спілки. Ці установи стягують комісію (штрафи, зміни процентів і передачу інформації про клієнтів колекторам).
Звертаю увагу! У разі протиправної участі фінансових установ, які надають мікрокредити, особа може звернутися до Національного банку України електронною поштою або за номером «гарячої лінії» 0 800 505 240.
Якщо фірма, яка збирає кошти, вчиняє незаконні дії, важливо звернутися до правоохоронних органів.
Спеціалісти юридичного сервіс "Консультант", нададуть юридичні послуги та допоможуть досудове врегулювання спорів, а при необхідності і супроводять судове врегулювання спорів, а також допоможуть при підготовка мирової угоди з кредитором, зняття арешту з нерухомості, зняття арешту з коштів та супроводять на всіх необхідних етапах для вирішення відповідного питання, а також надатуть захист від колекторів.