Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Правові механізми захисту прав на підприємницьку діяльність для осіб, які зазнали переслідувань через свої політичні погляди

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 29.85
Реклама
Письменна Марія
Письменна Марія
Адвокат
Україна / Київ

i

Час прочитання: 5 хвилин Кількість переглядів: 168
Рейтинг:
0
Дата публікації: 09.06.2024

Юрист

Правові механізми захисту прав на підприємницьку діяльність для осіб, які зазнали переслідувань через свої політичні погляди

Право на підприємницьку діяльність є одним із фундаментальних прав людини, закріплених як на національному, так і на міжнародному рівнях. Однак, на жаль, в деяких країнах це право часто порушується, особливо коли йдеться про осіб, які зазнають переслідувань через свої політичні погляди. Така дискримінація не тільки порушує основоположні принципи рівності та справедливості, але й завдає значної шкоди економічному розвитку та процвітанню суспільства.

У цій статті ми розглянемо правові механізми захисту прав на підприємницьку діяльність для осіб, які зазнали переслідувань через свої політичні погляди. Ми проаналізуємо відповідні національні та міжнародні нормативно-правові акти, а також розглянемо судову практику та юридичні висновки у цій сфері.

Консультація юриста, аналіз документів, юридичний висновок, правовий висновок адвоката / Національне законодавство

Захист права на підприємницьку діяльність в Україні гарантується Конституцією України та низкою законів, зокрема Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України та Законом України "Про підприємництво".

Зокрема, стаття  Конституції України гарантує кожному право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності та не допускає зловживання монопольним становищем на ринку.

Господарський кодекс України визначає право кожного на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому стаття Кодексу забезпечує рівність усіх суб'єктів господарювання перед законом і заборону будь-якої дискримінації у сфері підприємницької діяльності.

Цивільний кодекс України також гарантує право на підприємницьку діяльність фізичних та юридичних осіб, крім випадків, передбачених законом.

Проте, варто зазначити, що в українському законодавстві відсутні спеціальні норми, які б прямо регулювали захист прав на підприємницьку діяльність для осіб, які зазнали переслідувань через свої політичні погляди.

Проте, як і в національному законодавстві, відсутні спеціальні міжнародні норми, які б прямо регулювали захист прав на підприємницьку діяльність для осіб, що зазнали переслідувань через свої політичні погляди.

Судова практика та юридичні висновки

Незважаючи на відсутність прямого регулювання, судова практика та юридичні висновки експертів підтверджують необхідність захисту права на підприємницьку діяльність для осіб, які зазнали переслідувань через свої політичні погляди.

Зокрема, Європейський суд з прав людини у справі "Ханфер та Хафнер проти Німеччини" (1999) постановив, що відмова надати особі дозвіл на здійснення підприємницької діяльності через її політичні переконання є порушенням статті 10 Конвенції (свобода вираження поглядів).

Крім того, Консультативна рада європейських юристів (ССВЕ) у своєму Висновку № 8 (2006) наголосила на необхідності забезпечити рівність та недискримінацію у сфері підприємницької діяльності, зокрема на захист від переслідувань на основі політичних поглядів.

Юридичний висновок

Проаналізувавши національне та міжнародне законодавство, а також судову практику та експертні висновки, ми можемо зробити висновок про необхідність розробки спеціальних правових механізмів захисту прав на підприємницьку діяльність для осіб, які зазнали переслідувань через свої політичні погляди.

Такі механізми мають включати як внесення змін до законодавства, так і розробку судової практики на основі загальновизнаних принципів рівності, недискримінації та захисту прав людини.

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
PREMIUM 78.02 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.28 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 60.07 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.38 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.61 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 51.86 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.29 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.24 Топ 8
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 39.09 Топ 9
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 37.21 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Може бути цікаво

Схожі послуги та статті

image
Розрахуйте

Вартість послуг

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.