
Аліменти
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Як визначається сума аліментів після розлучення?”
We wanna share the answer from our specialists:
16.02.2024 15:54:09 Сума аліментів після розлучення визначається на основі рішення суду або узгоджується між сторонами за допомогою домовленостей. Зазвичай, суд враховує такі фактори при визначенні суми аліментів: 1. Доходи та можливості обох батьків. 2. Потреби та витрати дитини. 3. Стандарт життя, до якого звикло дитя під час подружнього життя батьків. 4. Фактори, як-то: стан здоров'я батьків та дитини, особливості характеру та поведінки дитини, її успішність у навчанні тощо. У кожному конкретному випадку сума аліментів може розраховуватися індивідуально, враховуючи всі цих фактори та іншу релевантну інформацію, що має значення для даного справи.
16.02.2024 16:43:42 Аліменти можуть призначатись у твердій грошовій сумі, тобто в тій що вказана в позовній заяві і яка обґрунтована, або в частці від доходу
16.02.2024 17:32:57 Можна у відсотках від доходу можна у твердій грошовій формі, але не менше 50 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку
16.02.2024 18:17:56 Доброго дня. Ви можете звернутися в наказному провадженні із заявою про стягнення аліментів. Дана провадження є найоптимальнішим, оскільки рішення приймається швидко, не підлягає оскарженню, і ви одразу можете його виконувати через виконавчу. Розмір залежить від віку дитини, кількість дітей, а також розміру доходів платника. Раджу просити у суду частку від доходу, але НЕ МЕНШЕ мінімально рекомендованого розміру. В даному випадку з боржника, якщо він працюючий, стягується від доходу, але в будь-якому випадку, якщо не буде доходу, стягується мінімалка (МРР). Тому, ви маєте право звернутися до суду і просити стягнути аліменти! З повагою, всього найкращого.
19.02.2024 14:00:40 Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі (частина 1 ст. 80 Сімейного кодексу України). Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину (частина 5 ст. 183Сімейного кодексу України).
19.02.2024 21:18:58 Розмір аліментів на 1 дитину складає 1/4 частину від доходу (заробітної плати, доходу підприємця, пенсії тощо). Аліменти на двох дітей складають 1/3 частину від доходу, на 3 дітей і більше – 50% від доходу. Аліменти розраховуються з суми, що залишилась після сплати податків з заробітної плати або іншого доходу.
20.02.2024 09:52:40 Добрий день! розмір аліментів залежить від стану здоров’я та матеріального становища дитини та платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей і непрацездатних родичів, інші обставини, які мають істотне значення.
21.02.2024 11:06:00 В залежності від доходу боржника, його стану здоров'я, наявності інших осіб на утриманні, кількості дітей - у фіксованій сумі коштів або у % від доходів, але не менше 50 % від прожиткового мінімуму
23.02.2024 10:33:53 Розмір аліментів сторони визначають за домовленістю між собою, але за жодних обставин він не може бути меншим від передбаченого частиною другою ст.182 Сімейного кодексу України (50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку).Якщо не домовились- тоді через судовий наказ.При видачі Судового наказу судом зазначається частка від доходу яка стягуватиметься на користь дитини.Таким чином, якщо батько/мати працює офіційно,та має гідну заробітну плату то і сума аліментів буде теж достатньою. Якщо ж офіційного доходу у батька/матері немає то частка аліментів визначатиметься з врахуванням середньої заробітної плати по регіоні.Якщо ж у платника аліментів немає стабільного доходу, суд в праві визначити розмір аліментів на дитину у твердій грошовій сумі. Для цього, тому з батьків хто проживає разом з дитиною, потрібно звернутись до суду з позовною заявою. У позовній заяві варто просити призначити конкретну суму аліментів.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470