
Як правильно поділяється майно?
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Я мати, маю машину та квартиру записану на себе, з родичів у мене є тільки син якому 20 років і батько, але батько ніде не прописаний і зараз проживає у якоїсь жінки яка тягне з нього кошти, він просить, щоб прописала його з нами. Питання в тому, що якщо зі мною щось трапитися, і батько розпишеться з тією жінкою, як буде ділитись майно, та чи зможуть вони щось забрати в мого сина ?”
We wanna share the answer from our specialists:
13.10.2024 15:51:09 Якщо ви пропишете батька до себе, то він може мати право на спадщину у разі вашої смерті. Щодо розподілу майна, все залежить від того, чи є у вас заповіт. Якщо немає заповіту, то майно буде ділитися за законом між вашим сином і батьком. Щодо жінки, з якою проживає батько - вона може мати право на частку майна вашого батька, але це також залежить від конкретних обставин. Рекомендую сконсультуватися з юристом для отримання конкретної правової допомоги і порад щодо цього питання.
13.10.2024 16:49:37 Вітаю! Незалежно від того зареєструє Ваш батько шлюб чи ні, якщо відкриється спадщина, то він та Ваш син отримають все Ваше майно навпіл. Щоб все отримав лише син Вам потрібно оформити договір дарування або заповіт. В обох випадках потрібно звернутись до нотаріуса. Якщо батько пенсійного віку або особа з інвалідністю, то, навіть, при наявності заповіту він претендуватиме на 1/4 Вашого майна. Місце реєстрації проживання на право власності не впливає.
14.10.2024 09:16:57 Перша черга спадкування - це чоловік/дружина, діти, батьки. Тому квартира у спадок може перейти сину та батьку в рівних частках. Спадок не є спільною сумісною власністю, тому дружина вашого батька не матиме права на дану квартиру поки батько живий. Якщо ви хочете, щоб квартира перейшла виключно до сина, то напишіть заповіт.
14.10.2024 14:31:43 Вітаю, прописка батька у Ваше житло не дає йому підстави бути власником цього житла. Після смерті все майно переходить у спадщину до дітей і батьків. Жінка, про яку Ви пишите я так розумію Вам не мати, тому права на Ваше майно вона не матиме, і навіть після того як вона розлучиться з Вашим батьком, ця спадщина це бути його особистим майно і поділу не підлягатиме.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470