
Можно ли принять наследство если строки прошли?
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “У меня есть такая ситуация, подскажите пожалуйста. Мой дедушка умер год назад, оставил мне наследство, но в свези с тем что я был за границей, я не мог принять наследство. Могу ли, сейчас сделать это? Какие документы надо предоставит и к кому обращаться. Я знаю что по закону у меня было 6 месяцев, правда ли это? Спасибо!”
We wanna share the answer from our specialists:
06.10.2021 08:40:34 Если наследник не успел в течение шести месяцев принять наследство, то он теряет право на его принятие. Исключение: лицо проживало совместно с наследодателем или имеет решение суда об установлении факта совместного проживания. Следовательно, лицо-наследник, которое пропустило указанный срок, имеет два варианта дальнейших действий (ст. 1272 ГК): вариант 1 – получить письменное согласие других наследников, принявших наследство, на подачу нотариусу или уполномоченному лицу органа местного совета (в сельских населенных пунктах) заявления о принятии наследства после установленного срока. Письменное согласие излагается в произвольном виде; вариант 2 – обратиться в суд с иском о восстановлении срока для принятия наследства, назначении дополнительного срока. Желаю удачи.
07.10.2021 16:33:10 Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом 6 м, який починається з часу відкриття спадщини не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або до органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини вважаються причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій для прийняття спадщини: тривала хвороба спадкоємця; перебування спадкоємця тривалий час за межами. Позови пред'являються до суду загальної інстанції за місцем знаходження майна або основної його частини.
12.10.2021 11:00:25 Доброго дня. Якщо ви були зареєстрованні зі спадкодавцем на момент смерті , то не вважаєтесь таким, що пропустили строк для вступу у спадщину. Якщо ж реєстрація місця проживання різниця, то Ви вважаєтесь таким, що пропустили строк вступу у спадщину. В обох випадках Вам потрібно звернутися до нотаріуса для подання заяви про вступ у спадщину. У випадку, якщо строк був пропущеним, Ви отримаєте нотаріальну відмову, яка оскаржується в судовому порядку. Після оскарження Ви знову звертаєтесь до того ж самого нотаріуса з рішенням суду, якщо воно є позитивним та розпочинаєте процедуру вступу у спадщину.

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470