
Оформлення спадщини в Україні
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Спадкування - це повний перехід прав та обов'язків від людини, яка померла (спадкодавця) до третіх осіб (спадкоємців). Оформлення спадщини починається в перший день після смерті спадкодавця - для цього спадкоємці подають заяву до нотаріальної контори за останнім місцем проживання померлого. Отримати спадок можна за заповітом або ж на законних підставах в порядку спорідненої черги.
Згідно ст. 1217 ЦК передбачено два види спадкування: за законом і за заповітом.
Перед тим як оформити спадщину за заповітом, згідно зі ст. 1270 ЦК України за останні півроку після смерті спадкодавця спадкоємець повинен звернутися в нотаріальну контору.
Звернення слід зробити за місцем проживання покійного, або за місцем розташування успадкованого майна. У нотаріальній конторі спадкоємцю слід написати заяву, що виражає бажання вступити в спадок.
Якщо ж спадкоємець з незалежних від нього обставин не зміг подати заяву в термін, то він може зробити це, звернувшись до суду. У суді поважними причинами є:
1. стан здоров'я;
2. служба в армії;
3. тюремне ув'язнення;
4. тривале відрядження.
Для спадкування за законом передбачена наступна черговість спадкування.
Відповідно до цивільного законодавства у першу чергу спадкують діти спадкодавця (в тому числі усиновлені), той із подружжя, який його пережив, батьки (в тому числі усиновителі), а також діти, що народилися після смерті спадкодавця.
До другої черги належать рідні брати та сестри спрадкодавця, дід, баба померлого як з боку матері, так і з боку батька. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця; у четверту чергу – особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менше ніж п’ять років до відкриття спадщини.
До п’ятої черги спадкоємців відносяться інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Крім того, у п’яту чергу мають право на спадкування за законом утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї. До них відносяться неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім’ї спадкодавця, але не менш як п’ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.
Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470