Перетин кордону звільненим у запас
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “У листопаді 1997 року батько був звільнений з військової служби у запас на підставі свідоцтва про хворобу від травня 97року в якому зазначено, що він є непридатним до військової служби і підлягає зняттю з військового обліку. У військовому квитку старого зразка є відмітка про звільнення. Чи може він без проблем перетинати кордон? Чи необхідно з’являтися у відділ комплектування для заміни квитка або/чи отримання довідок про зняття з обліку? Які документи необхідно надати при перетині кордону?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
Доброго дня. За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність) Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку) Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП.
Доброго дня. У реаліях сьогодення для перетину кордону на підставі непридатності до військової служби необхідно мати: висновок ВЛК про непридатність; відмітку «виключений з військового обліку». За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність). Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, яка знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку). Раджу звернутись до о ТЦК та СП (військомат). Буду вдячний за оцінку консультації!
(1) Ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»-не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я, та інші військовозобов’язані у передбачених законом випадках. Згідно ч. 1 ст. 17 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», п. 75 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу..., для отримання відстрочки від призову необхідно через районний (міський) ТЦК та СП подати заяву про надання відстрочки, з описом підстав для надання відстрочки, та наявні письмові докази. (2) Згідно роз'яснень Держприкордонслужби документ з відміткою/записом «знятий з військового обліку» не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час, тому ДПС радить звертатися до ТЦК та СП за відстрочкою.
В данному випадку варто відвідати РЦКтаСП з метою видачі нової довідки ВЛК про непридатність до служби, та простаивли відповідну відмітку. Оскільки при перетині кордону з записами ще з 90-х виникають проблемні моменти. та таких осіб не пропускають за кордон. На сьогодні, для перетину кордону у зв'язку з непридатністю до військової служби необхідно надати військово-обліковий документ з відмітками та довідку ВЛК про непридатність до служби. Усі документи будуть вивчатись на місці та буде прийнято рішення за результатами такого вивчення
Вітаю, Олександре. Державна прикордонна служба України однозначна в даному питанні: "За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку) Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП". Потрібно проходити знову ВЛК.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470