
Процедура заміни фотокартки в паспорті
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Заміна фото в паспорті є обов'язковою в 25 і 45 років. Це пов'язано з тим, що з віком змінюються риси обличчя і буває проблематично дізнатися людини через 10 років. Розглянемо що буде, якщо не замінити фотографію, де це можна зробити, а також як проходить сама процедура. Починаючи з 1992 року внесено вимогу про обов'язкове вклеювання фотографії в паспорт при досягненні 25 і 45 років. Якщо ж термін порушений, то паспорт вважається недійсним, що несе за собою неможливість використовувати його в наступних ситуаціях: фінансові операції в банках; взаємодія з кредитними організаціями; звернення в державні організації; і подібне.
У виняткових випадках такі дії можуть спричинити за собою затримання співробітниками поліції для з'ясування обставин. Якщо ж термін порушення перевищив 1 місяць, буде накладено штраф в розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів (від 17 до 51 грн) за ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Варто запам'ятати, що при здійсненні будь-якої угоди з простроченим паспортом, вона є недійсною. Наприклад, якщо особа купила автомобіль, через суд можна довести, що угода не дійсна і колишній власник отримає назад транспортний засіб.
Для вклеювання нової фотографії не потрібен великий перелік документів:
Дві фотокартки розміром 3 × 4.
Заява, заповнена на місці.
Паспорт громадянина України.
Якщо з'явилися законні підстави для заміни фотографії, необхідно звернутися в міграційну службу за місцем проживання власника паспорта. Підставами є досягнення віку 25 або 45 років. Якщо особа не має прописки, необхідно йти до відділу за місцем проживання або за місцем останньої реєстрації.
Співробітники міграційної служби дадуть відповіді на запитання в разі виникнення таких, а також приймуть документи. Сам процес оформлення досить простий. Написати відповідну заяву. Надати фотографії та сам документ. При написанні заяви варто розуміти, що відмовити в наданні послуги можуть лише з кількох причин: особі не виповнилося 25 або 45 років; мало фотографій; не сплачено штраф за прострочення. Згідно п. 12 Положення про паспорт, обробити заяву і вклеїти фото повинні в п'ятиденний термін.
Також, можна отримати ID-картку замість заміни фото
Паспорти нового зразка оформляють підрозділи Державної міграційної служби (ДМС) України. Оформлення і видача першої ID-карти відбувається за місцем реєстрації. Надалі всі додаткові послуги можна буде отримати в будь-якому іншому підрозділі за місцем звернення.
З 1 листопада 2018 року Кабінет Міністрів вніс зміни в порядок оформлення ID, згідно з яким при досягненні віку 25 і 45 років особа може за бажанням обміняти свій старий паспорт-книжечку на нову ID-карту.
Для отримання пластикової карти необхідний наступний перелік документів:
старий паспорт;
квитанція про оплату збору;
додаткова інформація для внесення на чіп (ІПН, свідоцтво про шлюб / народження дітей і т.д.);
фотокартки розміром 10 × 15 для оцифровки.
Вартість отримання ID-картки протягом 20 днів становить 279 грн, а протягом 10 днів - 366 грн. Квитанцію необхідно прикріпити при подачі документів. У разі заміни втраченого або пошкодженого паспорта оплачується і держмито в розмірі 34 грн. Квитанції про оплату потрібно подати разом з іншими документами при оформленні паспорта.
ID-карта, яка оформляється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з моменту оформлення заяви. Відзначу, що за несвоєчасне оформлення паспорта в Україні передбачена адміністративна відповідальність - попередження або штраф від 17 до 51 грн. Звернутися за оформленням паспорта необхідно не пізніше, ніж через місяць після досягнення 14-річного віку.
При досягненні віку 25 і 45 років у громадянина є місяць на заміну фото в паспорті, після чого документ буде недійсним, а також накладається штраф у розмірі від 17 до 51 грн згідно зі ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення. При зверненні до органів міграційної служби на обличчя з недійсним паспортом складуть адміністративний протокол, виписавши при цьому зазначений раніше штраф.
Відповідно для відновлення документа необхідно сплатити суму і надати співробітникам ДМС квитанцію про оплату при поданні заяви на отримання ID-карти. В іншому випадку особа отримає відмову на надання послуг.

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470