Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Спадкування за законом

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 8 minutes Total views: 384
Rate:
0
Publication date: 07.12.2021

Recently, our team was asked a question: “У лютому 2010 року померла моя мама, яка була власницею будинку за адресою №1. Через 8 місяців помер мій батько. Все життя я зареєстров. і фактично проживала з ними за адресою #1. В 2008 р. моя рідна сестра взяла батьків до себе в інший населенний пункт і вони до смерті перебували там. За цей час я на декілька місяців забирала їх додому. Місцем смерті батьків документально є населенний пункт за адресою #1. Зараз моя сестра подала позов про визнання її власницею всього будинку. Це правомірно?”

We wanna share the answer from our specialists:

30.11.2021 22:43:40 Відповідно до ст 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нот порядку, в тому числі й у випадку визначення судом за позовом спадкоємця додаткового строку для прийняття спадщини Відповідно до ч 1ст.1298 ЦК України свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців із часу відкриття спадщини, тому спір про спадкування може бути вирішений лише після закінчення цього строку.Якщо спадкоємець не прийняв спадщину, його вимоги про визнання права власності на спадкове майно не підлягають задоволенню судом. Прийняття спадщини спадкоємцем, який звертається з вимогою про визнання права власності на спадкове майно доказам

BASE (basic) 0.04
advertisement

i

01.12.2021 10:59:54 Право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду (стаття 365 ЦК України) на підставі позову інших співвласників, якщо: 1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі; 2) річ є неподільною; 3) спільне володіння і користування майном є неможливим; 4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї. Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.Кожен зі співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.

BASE (basic) 34.01
advertisement

i

01.12.2021 14:51:01 Підстави спадкування за законом: споріднення; родинні відносини; шлюб; усиновлення; перебування на утриманні спадкодавця не менше 5 років до його смерті. При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених в законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості, тобто точно визначеного кола осіб, котрі спадкують одночасно. Підстави для усунення від спадкування спадкоємця за законом: -умисне перешкоджання спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни, що сприяло виникненню права на спадкування; -батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом; -якщо особа ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. ст. 1224 ЦК

BASE (basic) 0
advertisement
Назаренко Олена Олександрівна
Назаренко Олена Олександрівна
Lawyer
Ukraine / Zaporizhzhia Oblast

i

01.12.2021 21:41:18 За законом право успадкувати майно померлого у першу чергу належить його дітям. Коли дітей двоє, спадкове майно розподіляється між ними порівну. У випадку з будинком - ви маєте право на 1/2 будинку, та ваша сестра має право на 1/2 будинку. Протягом 6 місяців після смерті батька ви та сестра мали подати до нотаріуса заяви про вступ у спадщину, а після 6 місяців отримати документи про право власності на окремі частки будинку. Якщо ви не оформили спадщину вчасно, зробити це можна лише через суд. Це саме те, що робить зараз ваша сестра. Проте вона має право претендувати лише на половину будинку, а не на весь. Ви теж подавайте позов про визнання права власності на частину будинку, та просити суд об’єднати ваш позов та позов сестри в одне провадження. Це важливо зробити, якщо ви не хочете втратити будинок. Суд за своєю ініціативою не стане з’ясовувати, чи є інші спадкоємці, окрім вашої сестри, які теж мають право на будинок. Без вашої участі у справі рішення суду буде на користь сестри.

BASE (basic) 28.82
advertisement

i

02.12.2021 18:48:26 З моменту смерті Вашої матері, будинок перейшов у власність Вашого батька, Вашої сестри та Вашу у трьох рівних частках. З моменту смерті Вашого батька, його частка у будинку мала перейти Вам та Вашій сестрі у двох рівних частках (у випадку якщо за цей весь період приймалась спадщина, спочатку після смерті матері, а потім після смерті батька). Оцінити чи правомірно Ваша сестра подала позов, можна лише дізнавшись підстави та мотиви якими вона обґрунтовує позов. З точки зору спадкування за законом, спільне проживання Ваших батьків із сестрою не має значення, і Ви мали правомірно набути спочатку третину будинку, а потім половину батькової третини.

BASE (basic) 0
advertisement

i

image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.