
Відшкодування збитків спричинених війною
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Підкажіть будь-ласка, який порядок відшкодування збитків ?”
We wanna share the answer from our specialists:
05.01.2023 13:26:17 Порядок відшкодування збитків є різним для людей та підприємств. Людина, щоб отримати відшкодування, має спершу подати заяву до поліції про знищення її майна. Потім подати заяву про знищене майно через сервіс "Дія", до заяви додати фото знищеного майна (якщо є фото) та фотокопії документів, що підтверджують володіння майном (свідоцтво про право власності на квартиру/будинок, технічний паспорт). Підприємство для відшкодування збитків має замовити оцінку нанесеного збитку в сертифікованого експерта-оцінювача. Оцінка здійснюється на підставі документів про право власності на майно і технічних паспортів, а також фото/відео, які підтверджують знищення нерухомих об'єктів. Джерелом фото/відео можуть бути соціальні мережі, телеграм-канали, репортажі в ЗМІ. Експерта-оцінювачи прийматимуть такі відео/фото. Висновок про збитки розглядатиме спеціальна комісія, яка визначатиме, яку суму відшкодування отримає власник знищеного майна.
05.01.2023 13:52:30 Вітаю. Вся інформація тут: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3596000-vidskoduvanna-zbitkiv-vnaslidok-vijni-prezident-zatverdiv-poradok-zahistu-interesiv-ukraini.html
05.01.2023 15:03:19 Як регламентовано «Порядком подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ», затвердженого постановою КМУ від 26.03.2022р. №380., громадянин може подати заяву на компенсацію збитків особисто в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), або дистанційно через додаток «Дія», або через нотаріуса. Після подання заяви громадянином спеціальна комісія, створена органом місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями складає акт обстеження майна. Акцентую, саме цей акт буде основою для отримання майбутньої компенсації. Зауважу, створення комісії і її робота регламентовані «Порядком виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд», затвердженим Постановою КМУ від 19.04.2022 р. № 473. Наступний крок, це внесення даних до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
09.01.2023 12:16:15 З метою фіксації факту руйнування майна для подальшого отримання компенсації, відшкодування завданої шкоди та збитків необхідно: зберігати документи про право власності на майно (угоди про купівлю-продаж нерухомості, договір дарування, свідоцтва про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину, тощо), квитанції на рухоме майно (техніку, речі та інше, що знаходилось в будинку); подати заяву про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів із залученням доказів руйнування майна, отримати дані щодо реєстрації заяви про кримінальне правопорушення або витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань); подати заяву до органу місцевого самоврядування з метою проведення обстеження пошкодженого або зруйнованого об'єкта нерухомості; додатково подати заяву на сайті: https://warcrimes.gov.ua/#anketa
11.01.2023 18:22:38 Порядком подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ, затвердженого постановою КМУ від 26.03.2022р. №380., громадянин може подати заяву на компенсацію збитків особисто в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), або дистанційно через додаток «Дія», або через нотаріуса. Після подання заяви громадянином спеціальна комісія, створена органом місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями складає акт обстеження майна. Акцентую, саме цей акт буде основою для отримання майбутньої компенсації. Зауважу, створення комісії і її робота регламентовані «Порядком виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд», затвердженим Постановою КМУ від 19.04.2022 р. № 473. Наступний крок, це внесення даних до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470