
Військовий адвокат МСЕК
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Я є військовослужбовцем і отримав поранення. Хочу податись на ОГД, але спочатку хочу потрапити на МСЕК, можливо мені дадуть групу інвалідності і тоді ОГД буде більше. На які нормативно правові акти, закони я можу спиратись, щоб мене частина відправила на МСЕК? І яка повинна бути процедура?”
We wanna share the answer from our specialists:
16.11.2023 11:02:34 Я не юрист, але я можу надати загальну інформацію. Україна має ряд нормативно-правових актів, які регулюють питання інвалідності та отримання групи інвалідності. Деякі з них: 1. Закон України "Про основи соціального захисту інвалідів в Україні" визначає права та соціальний захист осіб з інвалідністю. 2. Постанова Кабінету Міністрів України № 400 "Про затвердження Порядку призначення та перегляду групи інвалідності" встановлює процедуру призначення та перегляду групи інвалідностей. 3. Наказ МОЗ України № 384 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення медико-соціальної експертизи" регламентує проведення медико-соціальної експертизи. Щоб податись на МСЕК, вам зазвичай потрібно звернутися до медичного закладу або соціального захисту інвалідів. Вони нададуть вам форму для заповнення та попередньої медичної документації. Потім вас направлять на МСЕК для проведення медико-соціальної експертизи. Пам'ятайте, що це загальна інформація, і рекомендую звернутися до фахівця (юриста або представника органу соціального захисту) для отримання конкретних порад та деталей процедури у вашому випадку.
16.11.2023 11:04:03 Основним документом є ЗУ "Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей". Потрібна детальна консультація - звертайтесь.
16.11.2023 11:23:17 Вам для МСЕК треба деякі попередні документи - довідка про обставини травми, де вказано як ви отримали травму, довідка ВЛК, де також вказано, що травма пов'язання із захистом Батьківщини. Якщо попередньо все ок, то направлення на ВЛК треба просити у військовій частині. Напишіть рапорт, що випросите направлення на МСЕК з метою отримання ОГД. Зазвичай в частині є навіть спеціальна людина, яка такі направлення виписує. МСЕК може як визначити ступінь втрати працездатності так і надати групу інвалідності. Далі формується знову пакет документів і пишеться заява у вашій в/ч для подання їх на комісію для призначення ОГД.
16.11.2023 22:08:22 Якщо військовий проходить стаціонарне лікування, то за направленням на МСЕК (форма 088/0) потрібно звертатися до свого профільного лікаря. Якщо військовий перебуває на службі, то щоб отримати направлення, має звернутися з рапортом щодо проходження МСЕК до безпосереднього командира. Після розгляду такого рапорту командир має надати дозвіл на залишення військової частини для проходження МСЕК (Додаток 15). Якщо військовий перебуває не у військовій частині, то має звернутись до ТЦК та СП, який може надати направлення на проходження МСЕК. Якщо військовослужбовець отримав поранення під час: захисту Батьківщини чи виконання обов’язків військової служби, то в такому випадку немає обмежень щодо проходження МСЕК, тобто пройти експертизу можна і після звільнення з військової служби; проходження військової служби – бажано пройти МСЕК протягом трьох місяців після дати звільнення зі служби, проте ця умова не є обовʼязковою. Тут головне, щоб інвалідність була пов’язана саме з військовою службою.
20.11.2023 12:55:37 ВІтаю. Пишіть рапорт на проходження ВЛК,
20.11.2023 23:26:15 Для проходження МСЕК Вам потрібно звернутись з рапортом до свого безпосереднього командира. Попередньо Треба мати довідку про обставини травми, щоб МСЕК міг пов'язати отримані поранення з Захистом Батьківщини (впливає на подальший розмір ОГД). Для проходження МСЕК Вам будуть потрібні такі документи: *направлення на МСЕК (форма №088/о); *паспорт з пропискою; *копію РНОКПП; *військовий квиток або посвідчення офіцера; *військово-облікові документи; *свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК; *оригінали медичних документів. Якщо МСЕК встановить групу інвалідності Вам потрібно буде звернутись до органів соціального захисту населення для оформлення посвідчення Особи з інвалідністю внаслідок війни та подальших виплат.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470