
Віруючий військовослужбовець
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Я віруючий але військовослужбовець,не встиг подати свого часу довідку що згідно віруванню не можу тримати в руках зброю як бути,і що буде за невиконання наказу?”
We wanna share the answer from our specialists:
07.11.2022 16:45:13 Доброго дня, військовий обов’язок є однаковим як для віруючих, так і для невіруючих. Конституція закріплює рівність усіх громадян і не допускає дискримінації за ознакою релігії. Єдиною особливістю є те, що для віруючих передбачена можливість заміни військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою, коли релігійні переконання не дозволяють воювати (ч. 4 статті 35 Конституції України). Указ Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні» не запроваджує обмеження конституційного права на свободу совісті та віросповідання. Тому віруючі громадяни України, які згідно своїх релігійних переконань не можуть захищати державу зі зброєю у руках, мають право на альтернативну (невійськову) службу навіть під час воєнного стану На підтвердження своїх релігійних переконань варто по-можливості додати довідку від своєї релігійної громади. Тому, до кримінальної відповідальності Вас наврядче притягнуть. Буду вдячний за оцінку консультації.
07.11.2022 17:14:27 Доброго дня. Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою. Віруючі та священнослужителі у разі мобілізації (отримання повістки) в письмовій заяві до військкомату можуть просити надати їм можливість виконувати військовий обов'язок у формі альтернативної (невійськової) служби. На підтвердження своїх релігійних переконань варто по-можливості додати довідку від своєї релігійної громади.
07.11.2022 18:00:10 Перебування на альтернативній службі за релігійними поглядами передбачено ст 1 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" та ЗУ "Про альтернативну (невійськову) службу". Але до моменту мобілізації потрібно було подавати відповідні документи, або хоча б відповідні звернення. Що дає підстави для подачі позову до суду. НА сьогодні ст 26 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" підставою для звільнення з військовоїї служби наявність певних релігійних поглядів прямо не передбачено. Щодо невиконання наказу - за це передбачена кримінальна відповідальність - ст 403 КК У - відповідальність - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років
07.11.2022 22:08:18 Ви можете оскаржити рішення про мобілізацію до суду, зважаючи на ч.4 ст. 35 Конституції України, яка передбачає, що у разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою. За для подачі позову до суду ОБОВ'ЯЗКОВО Вам треба довести той факт щодо моменту прийняття рішення відносно Вас ТЦК і СП про мобілізацію Ви були позбавлені об'єктивної можливості подати заяву про заміну військової служби альтернативною разом з довідкою про те, що Ви є членом релігійної спільноти, учасники якої є такими, що відносяться до переліку таких, що мають право на альтернативну службу. Відповідальність за невиконання наказу залежить від того чи настали тяжкі наслідки: якщо настали відповідальність за ст. 403 КК України, а якщо ні, то за ст. 402 КК України. У зв'язку з лімітованим обсягом тексту я позбавлений можливості ширше описати Ваше питання.
08.11.2022 09:16:50 Військовий обов’язок є однаковим як для віруючих, так і для невіруючих. Конституція закріплює рівність громадян і не допускає дискримінації за ознакою релігії. Єдиною особливістю є те, що для віруючих передбачена можливість заміни військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою, коли релігійні переконання не дозволяють воювати (ч. 4 ст. 35 Конституції ). Ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» містить перелік випадків, коли військовозобов’язані не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, у разі виховання трьох і більше неповнолітніх дітей, однієї чи більше усиновлених дітей, догляду за людиною з інвалідністю. Указ Президента №64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного стану в Укр» не запроваджує обмеження конституційного права на свободу совісті та віросповідання, віруючі громадяни, які згідно своїх релігійних переконань не можуть захищати державу зі зброєю у руках, мають право на альтернативну службу під час військового стану

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470