Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Вступ в спадщину

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 5 minutes Total views: 991
Rate:
0
Publication date: 22.01.2021

Recently, our team was asked a question: “Помер мій батько, залишив заповіт на квартиру. Я прийшов до нотаріуса, щоби вступити в в спадок. Мені відмовили. Нотаріус повідомив , що на квартиру накладене обтяження. Батько більше 15 років назад взяв кредит і не виплатив його, і банк начислив штрафи і пеню. Із-за даного обтяження мені відмовили у вступі в спадщину. Як зняти обтяження з квартири, якщо власник помер? Можливо вступити в спадок на майно, якщо накладено обтяження? Куди звертатися для зняття обтяження з нерухомого майна?”

We wanna share the answer from our specialists:

15.01.2021 14:43:17 Добрий день. Імовірніше, арешт на майно накладено постановою виконавчої служби. Відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає закінченню у разі смерті боржника. У разі закінчення виконавчого провадження, арешт, накладений на майно боржника, знімається. Дії, які Вам потрібно вчинити: 1) отримати у нотаріуса витяг з реєстрів про обтяження майна; 2) звернутися письмово до виконавчої служби з вимогою про зняття арешту з майна спадкодавця; 3) у випадку відмову виконавчої служби, звернутися до суду за місцезнаходження майна з позовом про зняття арешту (для складання позову звертайтеся до юриста/адвоката); 4) після отримання рішення суду з відміткою про набрання законної сили, повторно звернутися до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину. Бажаю Вам успіхів.

BASE (basic) 0
advertisement

i

15.01.2021 16:42:31 Спершу вам треба знати, що за законом ви отримаєте у спадок не лише майно, а й борги вашого батька. Вам доведеться погасити кредити за квартиру, але лише у межах вартості спадкового майна. Відмова нотаріуса від видачі вам свідоцтва про право на спадщину не позбавляє вас права на спадщину, однак вступати у спадщину доведеться іншим шляхом. Спершу вам потрібно отримати від нотаріуса офіційну відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину. Наступний крок - подати позовну заяву до суду про зняття обтяження на квартиру, потім звернутись до нотаріуса або до ЦНАП за вилученням запису про обтяження. Після отримання судового рішення про зняття обтяження треба подати інший позов - про визнання права власності на квартиру. Для цього вам і знадобиться відмова нотаріуса (як доказ, що ви звертались за отримання спадщини у наданий законом строк). Коли суд визнає за вами право власності на квартиру - рішення суду буде підставою для оформлення на вас правовстановлюючих документів на квартиру.

BASE (basic) 28.83
advertisement

i

16.01.2021 20:56:54 Доброго дня. Якщо фізична особа склала заповіт, таким чином розпорядившись своєю власністю на випадок смерті, і не скасувала його, то у разі її смерті спадкування здійснюється за заповітом, який є останньою волею спадкодавця. Згідно зі 1268 статтею ЦК спадкоємець отримує спадщину (в тому числі й борги) в тому розмірі, в якому вона була на день смерті спадкодавця. А це означає, що з закінченням піврічного терміну банк може вимагати погасити лише ту суму, що була в момент відкриття спадщини – штрафи та пені за цей період незаконні. Поцікавтеся хто та коли наклав обтяження. Чи відкрито виконавче провадження, чи кредит під нерухоме майно, тощо. Після отримання хоча б цієї інформації стане зрозуміло зо й до чого, а згодом звернутися або до державного реєстратора щодо скасування обтяження або до суду

BASE (basic) 0
advertisement

i

image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.