Аліменти
Недавно нашей команде задали вопрос: “Чи можуть посидити жінку за не сплату аліментів?Та яким чином їх можна збільшити?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
02.03.2023 11:19:55 Доброго дня. Відповідальності підлягають не лише чоловіки, а й жінки. Збільшити аліменти можливо через звернення з позовною заявою до суду. Дякую.
02.03.2023 11:32:53 1. Посадити не зможуть. Можуть накласти штраф на користь держави. 2.Можна стягувати пеню за прострочення сплати аліментів. 3. Аліменти можна визначити в % від доходу (але не менше 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку), або в твердій грошовій сумі, за наявності доказів наявності достатніх доходів другого з батьків.
02.03.2023 11:36:03 Ухилення від сплати аліментів не передбачає такого покарання як позбавлення волі. Однак, кримінальний кодекс передбачає ще арешт та обмеження волі (не путати з позбавленням волі). Згідно ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом збільшено за рішенням суду за позовом платника аліментів у разі зміни матеріального стану. Таким чином, Вам необхідно звернутись з відповідною заявою до суду.
02.03.2023 11:56:54 Стаття 164. Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей 1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, - карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Примітка. У статтях 164 і 165 цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.
02.03.2023 12:28:59 Згідно із законодавством України ухилення від сплати аліментів не передбачає такого покарання , як позбавлення волі. Збільшити розмір аліментів можна шляхом подачі позовної заяви про збільшення розміру аліментів на утримання дитини.
02.03.2023 14:19:14 Так, можуть посадити. Найсуворіша – кримінальна відповідальність. Кримінальний кодекс містить відповідну статтю ст. 164 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Збільшити розмір аліментів можливо шляхом звернення до суду.
02.03.2023 14:28:48 Відповідальність: Кримінальна відповідальність за несплату аліментів полягає в покаранні у вигляді громадських робіт на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин, арешт на строк до трьох місяців або обмеження волі на строк до двох років - стаття 164 Кримінального кодексу України. Зміна розміру аліментів: Стаття 192 Сімейного кодексу України прямо передбачає можливість зміни розміру аліментів за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення здоров’я одержувача аліментів та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України. Для зміни розміру призначених аліментів зацікавленій стороні слід звернутися із відповідною заявою до суду, в якій навести підстави для відповідної зміни. Звертаючись до суду з проханням про збільшення аліментів, у заяві зазначаються докази щодо поліпшення матеріального стану платника аліментів, хвороби дитини, збільшення потреб на утримання дитини. Цей перелік не є вичерпним і залежить від життєвої ситуації.
02.03.2023 14:37:50 Вітаю. От як раз і позбавити волі не можуть. Дана санкція Кримінальним кодексом України не передбачена. Для збільшення розміру аліментів потрібно подавати позов до суду.
02.03.2023 14:53:40 Доброго дня. 1) Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за ухилення від сплати аліментів. За вироком суду можуть бути передбачені наступні види покарань: громадські роботи, арешт на строк до трьох місяців, обмеженням волі на строк до двох років. Тому так, така відповідальність передбачена при призначення покарання тільки у вигляді арешту, оскільки два інших види покарання не передбачають ізоляцію. 2) Так, розмір аліментів можливо збільшити. Для зміни розміру призначених аліментів зацікавленій стороні слід звернутися із відповідною заявою до суду, в якій навести підстави для відповідної зміни. Звертаючись до суду з проханням про збільшення аліментів, у заяві зазначаються докази щодо поліпшення матеріального стану платника аліментів, хвороби дитини, збільшення потреб на утримання дитини. Тому, якщо зазначені вище підстави існують, розмір аліментів можна збільшити за рішення суду.
02.03.2023 15:08:11 Доброго дня! Відповідно до ст. 164 КК України, злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, - карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Щоб збільшити розмір аліментів, потрібно звертатися до суду, а в деяких випадках до ДВС (наприклад якщо вам відомо що зарплата дружини збільшилась)
02.03.2023 16:02:02 Якщо аліменти були призначені рішенням суду, то вони можуть бути змінені рішенням суду, за умови наявності передбачених законом підстав для їх збільшення (покращення матеріального становища платника аліментів, поява у стягувача аліментів ще однієї дитини, тощо). Для цього необхідно звернутись в суд. Для притягнення боржника по аліментам до кримінальної відповідальності необхідно вжити заходів щодо притягнення до адміністративної відповідальності спочатку.
02.03.2023 17:28:11 Добрый день вы не можете посадить женщину за неуплату алиментов. Её могут оштрафовать.Для решения вашего вопроса вам лучше нанять адвоката по семейным делам. Он вам поможет с вашим вопросом.
02.03.2023 18:08:52 Так
02.03.2023 19:29:44 За злісне ухилення від сплати аліментів (ст. 164 КК України) передбачено арешт до 6 місяців або обмеження волідо 3 років, тобто теоритично можуть, але на практиці у переважній більшості випадків ні. Для збільшення розміру аліментів потрібно звернутись з відповідною заявою до суду, але у разі наявності відповідних підстав, наприлад, суттєве покращення матеріального становища особи, що має сплачувати аліменти тощо.
02.03.2023 19:38:39 Доброго дня! Можу допомогти у вирішенні вашого питання. З вартістю робіт і терміном виконання ознайомлений.
02.03.2023 20:37:22 Доброго вечора, КК України містить відповідну статтю ст.164 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Але необхідна наявність факту звернення одержувача аліментів до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове рішення. Це наявність заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів. Злісний характер ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Злісний характер може виражатись у будь-яких діяннях боржника, які спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця. Після проведення досудового розслідування кримінальне провадження направляється до суду для розгляду та винесення вироку. Покарання це максимум, відбування покарання; наявність судимості та всі випливаючи з цього наслідок це позбавлення батьківських прав
03.03.2023 12:37:16 Ухилення від сплати аліментів не передбачає такого покарання як позбавлення волі. Як правило, призначають таку міру покарання як громадські роботи. Однак, кримінальний кодекс ( стаття 164 КК України) передбачає ще арешт та обмеження волі (не путати з позбавленням волі). Підстава: злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини. Під злісним ухиленням слід розуміти будь-які діяння боржника, які направлені на невиконання рішення суду (приховування доходу, зміну місця проживання (місця роботи) без повідомлення державного виконавця), які призвели до виникнення заборгованості із сплат коштів у розмірі,що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів. Збільшити розмір аліментів можна шляхом звернення до суду з заявою про збільшення розміру аліментів у разі зміни матеріального стану платника аліментів.
06.03.2023 12:43:21 Є кримінальна відповідальність, за ухилення від сплати аліментів. До поліції з довідкою про розмір заборгованості від виконавця (якщо більше 4 місяців повної заборгованості). Збільшити через суд (загалом це 1/4 від заробітньої плати), можна збільшити, головне правильно скласти позовні вимоги.
06.03.2023 13:19:06 При наявності заборгованості по аліментам можна подати позов на стягнення пені та звернутись з заявою про відкриття кримінального провадження
06.03.2023 16:50:09 В разі якщо є відповідне рішення суду про стягнення аліментів з жінки та вона їх не сплачує, то виконавча служба подає відповідне клопотання до поліції про притягнення такої особи до кримінальної відповідальності.
06.03.2023 23:30:23 Ні не посадять. Для зміни розміру призначених аліментів зацікавленій стороні слід звернутися із відповідною заявою до суду, в якій навести підстави для відповідної зміни. Звертаючись до суду з проханням про збільшення аліментів, у заяві зазначаються докази щодо поліпшення матеріального стану платника аліментів, хвороби дитини, збільшення потреб на утримання дитини. Цей перелік не є вичерпним і залежить від життєвої ситуації. Статтею 182 СКУ встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліменті
07.03.2023 13:37:32 Доброго дня! Не можуть! Для збільшення аліментів необхідно звертатися до суду з позовом про збільшення розміру аліментів.
07.03.2023 15:02:02 Жінку так "за грати" за не сплату аліментів не відправлять. В кримінальному кодексі є норма, яка передбачає відповідальність за не сплату аліментів, однак зазвичай "порушник" отримує умовний термін. Крім того провадження, щодо особи, яка не сплачує аліменти має приватний характер. Тобто повинна бути подана заява про скоєння злочину, щодо несплати аліментів. Аліменти можливо збільшити звернувшись з позовною заявою до суду. Судовий збір за позови, щодо сплати аліментів не стягуються.
07.03.2023 15:28:14 Так, можна. Найсуворіша – кримінальна відповідальність. Кримінальний кодекс містить відповідну статтю ст. 164 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Для збільшення розміру аліментів, ви маєте довести що суттєво збільшилися витрати на дитину.
07.03.2023 17:49:21 Доброго дня! У разі системативчної несплати аліментів, стягувач (на користь кого стчгуються гроші на дітей) або виконацець має право направити заяву в поліцію про злісну несплату аліментів. Збільшення розміру аліметів відбувається шляхом подання заяви до суду про збільшення розміру аліментів на утримання дитини, з наданням доказів додаткових витрат на дитину.
08.03.2023 13:24:03 За несплату аліментів, яка призвела до виникнення заборгованості у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів встановлена відповідальність за ст. 164 Кримінального Кодексу України. Притягнути до відповідальності можуть як чоловіків так і жінок. Для збільшення розміру аліментів необхідно звернутись до суду.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470