Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Оформлення опікунства над бабусею

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 7 минут Количество просмотров: 22051
Рейтинг:
0
Дата публикации: 01.12.2022

Недавно нашей команде задали вопрос: “Як оформити опікунство над бабусею, якщо в неї з родичів є ще син? Та які документи потрібно підготувати для цього?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

Лучший ответ
24.11.2022 15:51:19
Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном. Бажаю удачі і буду вдячний за позитивний відгук консультації!
BASE (Базовая) 0
Реклама
Швець Олександр
Швець Олександр
Юрист
Украина / Хмельницкая область

i

24.11.2022 15:37:11 Вітаю. Опіка встановлюється над фізичними особами, які визнані недієздатними (ч.1 ст. 58 Цивільного кодексу України). Відповідно до 2 ст. 63 Цивільного кодексу України, опікуном може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника. Встановлюється опіка через суд. Якщо бабуся вже недієздатна то при заміні опікуна призначається одразу новий опікун.

BASE (Базовая) 0.01
Реклама
Костюк Яна
Костюк Яна
Юрист
Украина / Киевская область

i

24.11.2022 15:49:15 Доброго дня. Опікунство можливе над особою визнаною судом недієздатною внаслідок психічного захворювання. Можливо, мається на увазі постійна допомога людині похилого віку? В такому випадку потрібно спочатку отримати рішення ЛКК (лікарсько-консультативній комісії) при лікувальному закладі (поліклініки) про те, що людина потребую постійного стороннього догляду. Також Ви повинні мешкати разом з бабусею і крім Вам не повинно бути з нею зареєстровано інших працездатних осіб і Ви повинні бути непрацевлаштованим. На підставі цього Ви звертаєтесь до органу соціального захисту за призначенням допомоги по догляду. Рішення про призначення допомоги буде доказом здійснення постійного догляду

PRO 68.17
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Украина / Киев

i

24.11.2022 19:59:35 Добрий день. Це можливо вирішити тільки через суд, встановити її недієздатною та призначити опікуна. Це можливо якщо у неї є психічний розлад. Опікуни можуть бути родичи хто бажає оформити опіку.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Крамчанін Олександр
Крамчанін Олександр
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

24.11.2022 20:20:02 Вітаю. Дане питання точно потребує окремої індивідуальної консультації. Я не думаю, що в даному випадку є правові підстави саме для оформлення опіки. Оформити опіку можливо над людиною, яка визнана недієздатною. Чи є таке рішення Вашому випадку? Якщо ні, то мова скоріше за все йде про постійний догляд. Щодо цього сказати складно без аналізу всіх обставин.

BASE (Базовая) 0.01
Реклама
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Юрист
Украина / Черниговская область

i

25.11.2022 14:01:15 Іноді люди у віці роблять неадекватні дії, не усвідомлюючи їх наслідки. Подібна поведінка може бути привидом старечого недоумства. Для такого випадку передбачена процедура визнання особи недієздатною або обмежено дієздатним, яка включає в себе перевірку юридичних і медичних критеріїв. До них відноситься наявність психічних розладів, нездатність контролювати свої дії і неможливість об'єктивної оцінки своїх вчинків. Відповідно до ЦК України, обмежити дієздатність людини можна виключно в судовому порядку. Хто має право звернутися до судових органів: родичі, які проживають на одній території з літньою людиною; батьки, діти, брати і сестри людини, яка потребує опіки (незалежно від місця їх прописки); територіальні органи опіки та піклування; психіатричні медичні установи. Якщо дієздатність літньої людини обмежена, призначається піклувальник, а якщо особа визнається повністю недієздатним - опікун. Опіка над недієздатним літньою людиною може бути оформлена з ініціативи інших осіб.

BASE (Базовая) 34.02
Реклама
Неофіта ДМИТРО Богданович
Неофіта ДМИТРО Богданович
Юрист
Украина / Львовская область

i

25.11.2022 18:35:50 Все залежить від мети опікунства. І чи потрібно це робити можна відповісти після детальнішого ознайомлення з ситуацією.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Кадельник Василь
Кадельник Василь
Юрист
Украина / Черновицкая область

i

image
image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.