Оформлення спадщини
Недавно нашей команде задали вопрос: “Які є нюанси по оформленню спадщини під час війни? Які строки звернення? Та що може завадити в цьому питанні?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
30.12.2022 14:39:18 зазвичай строк звернення 6 місцяців з дня смерті спадкодавця, зараз 10 місяців.
30.12.2022 15:18:43 Доброго дня. Стосовно оформлення спадщини ніяких змін на випадок війни не сталось. Строк прийняття спадщини 6 міс. з дня смерті. Пропуск строку допускається через особливо поважні причини. Сама по собі війна не є підставою для пропуску строку. Але якщо ви постраждали особисто то суд може це розцінити як підставу для поновлення строку вступу у спадщину.
30.12.2022 17:00:09 Вам необхідно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини яка подається нотаріусу за останнім місцем проживання померлого протягом 6 місяців з дня смерті. (у період воєнного стану звертатися можна до будь-якого нотаріуса та строк подовжено до 10 місяців) рекомендую не нехтувати та звертатися протягом 6 місяців з дня смерті. нотаріус повідомить які документи йому необхідні. (за необхідності видає запити на отримання документів з БТІ, архіву) у приватного нотаріуса вартість оформленная спадщини вища у порівняні з державним, але як правило у приватного нотаріуса ви не будете сидіти у чергах годинами. може завадити, наприклад : відсутність документів, які необхідні нотаріусу для оформлення спадщини, помилка в документах. загалом різні бувають обставини, які перешкоджають цьому та як наслідок є необхідність звертатися до суду
30.12.2022 23:10:07 Нюансів як таких немає. Але є певні правила, які діють в умовах воєнного стану. Найважливіші ноу-хау полягають в наступному: 1. Строк для подання заяви про вступ до спадщини - 10 місяців з дня смерті особи. 2. Подати заяву про вступ до спадщини Ви маєте право як за кордоном, так і в Україні у будь-якого нотаріуса. 3. Після спливу 10 місяців з дня смерті зможете отримати свідоцтва про право на спадщину.
31.12.2022 15:16:26 На час воєнного стану нюанси такі: 1.Заява про вступ у спадщину може бути і після спливу 6-місячного строку від дня смерті спадкодавця; 2.Звернутись за оформленням спадщини можна до будь-якого нотаріуса на підконтрольній Україні території, незалежно від того, в якому регіоні знаходиться спадкове майно. Як і раніше, необхідно мати документи, які підтверджують родинні стосунки між вами та спадкодавцем (свідоцтво про народження, інші подібні документи), документи про власність, яка успадковується.
01.01.2023 14:25:30 Доброго дня. З приводу строків на прийняття спадщини: перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на 4 місяці. Тобто до загальних 6 місяців на прийняття спадщини додається ще 4 місяці, загалом 10 місяців (але у разі припинення або скасування воєнного стану строк для прийняття (відмови від) спадщини може бути меншим ніж 10 місяців. Місце відкриття та оформлення спадщини: Під час дії воєнного стану законодавець надав можливість звернутися до будь-якого нотаріуса на території України для заведення спадкової справи, без територіальної прив'язки до останнього місця проживання померлого. Зазначене значно спростило реалізацію прав тих громадян, які вимушено мали покинути звичні місця проживання. При цьому, якщо у ході ведення спадкової справи стане відомо, що така справа була заведена у іншого нотаріуса, справа, яка відкрилася пізніше, передається до того нотаріуса, де вона була відкрита раніше.
02.01.2023 09:21:37 Доброго дня. Строк прийняття спадщини під час дії військового стану - 10 місяців з дня смерті спадкодавця. Заяву про прийняття спадщини, Ви можете подати у будь-якого нотаріуса. Проблеми з отриманням свідоцтва про право на спадщину можуть бути від того, що спадкове майно знаходиться на окупованій території, до проблем суто технічного характеру - наявність в місцевості знаходження майна діючих нотаріусів, оцінщиків тощо
02.01.2023 17:22:11 У зв’язку з введенням в Україні 24 лютого 2022 року воєнного стану, постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» (зі змінами) призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час його дії. Якщо спадщина відкрилась до початку запровадження воєнного стану і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент запровадження воєнного стану, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення воєнного стану. Тому, якщо спадщина відкрилася до 24 лютого 2022 року і шестимісячний строк не сплив у цей день, спадкоємець може звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом періоду, на який в державі введено воєнний стан, а також після його відміни, протягом строку, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених законом шести місяців.
04.01.2023 18:42:05 Доброго вечора. Спадщина оформляється за заповітом, а за умови його відсутності за законом. Загальні засади щодо умов і видів спадщини зазначені у Главі 84 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО СПАДКУВАННЯ, Главі 85 СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАПОВІТОМ та у Главі Глава 86 СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ Цивільного кодексу України. Щодо загальних строків необхідно знати, що заяву до нотаріальної контори необхідно подати для пийняття спадщини до пів року після смерті спадкодавця, якщо спадкоємець не був зареєстрований за тією ж адресою на день смерті із спадкодавцем. Продовження строків для прийняття спадщини здійснюється в судовому порядку при отриманні постанови від нотаріуса про відмову у відкритті спадщини з причини пропуску строків чи не надання усіх необхідних документів, які засвідчують Ваше право на спадкове майно в черзі спадкоємців для його спадкування.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470