Опікунство
Недавно нашей команде задали вопрос: “Чи може студент заочник оформити опікунство ?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
07.03.2023 11:06:22 Так, можна. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
07.03.2023 11:12:30 Критерії на підставі яких призначається опікун визначений зокрема Правилами опіки та піклування. Опікунами (піклувальниками) не можуть бути особи, які: не досягли 18 років; визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними; перебувають на обліку або лікуються в психоневрологічних та наркологічних закладах; раніше були опікунами чи піклувальниками та з їх вини опіку чи піклування було припинено; позбавлені батьківських прав; інтереси яких суперечать інтересам осіб, що підлягають опіці чи піклуванню; засуджені за скоєння тяжкого злочину. Також при призначенні опікуна (піклувальника) беруться до уваги його можливості виконувати опікунські обов'язки, стосунки між ним та підопічним.
07.03.2023 11:15:51 Доброго дня. Опікуном або піклувальником можуть бути повнолітні дієздатні громадяни. Щоб претендувати на опіку, треба пройти медичний огляд і підготовчі курси.Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.Офіційно оформлений опікун зобов’язаний забезпечувати недієздатну особу необхідними для життя речами, продуктами та ліками. Також опікун розпоряджається її коштами. Все це опікун робить безкоштовно, але має право на оформлення пільг та матеріальної допомоги. Дякую.
07.03.2023 11:21:21 Вітаю. Так, може. Оформлюйте опікунство в судовому порядку.
07.03.2023 11:22:27 Так, за умови відповідності свого здоровя. Для цього повинен отримати довідку з лікарні про те що його здоров'я дає змогу здійснювати опікунство. Ця умова загальна для всіх осіб що бажають стати опікунами.
07.03.2023 11:26:36 Доброго дня! Так, може.
07.03.2023 11:27:59 Доброго дня! Опікуном може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа. Тобто, якщо вам є 18 років, ми можете бути опікуном, освіта тут немає значення.
07.03.2023 12:31:43 Встановлення опіки або піклування – визначення органами виконавчої влади або судом, в чиї обов’язки входить турбота про дітей або дорослих з обмеженою дієздатністю. Опіка може бути застосована до малолітніх і недієздатних громадян, піклування необхідно неповнолітнім особам, а також обмежено дієздатним людям. Вимоги до людини, яка хоче стати опікуном: В даному випадку перевага надається родичам. Велике значення мають особисті взаємини сторін. Опікуном може стати виключно дієздатна фізична особа, яка має можливість забезпечити потреби підопічного. Добровільне бажання оформити опікунство, зафіксоване в письмовому вигляді.
07.03.2023 12:58:09 Відповідно до частини 2 статті 63 ЦК України Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Відповідно до частини 4 статті 63 ЦК України Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника. При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного. Тобто з норм Законодавства слідує, що опікуном може бути фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Жодних обмежень щодо того чи являється дана особа студентом чи ні законодавством не встановлено. Тому студент заочник, який є повнолітньою особою, тобто має повну цивільну дієздатність може бути буди опікуном.
07.03.2023 13:38:28 Опікун та піклувальник призначається з осіб, близьких дитині, або інших осіб, з огляду на їх можливість виконувати опікунські обов’язки, враховуючи стосунки, що склалися між тим, хто пропонується в опікуни, і дитиною. Обов’язковою умовою є згода опікуна та піклувальника. Згідно з статті 244 Сімейного кодексу України особи, які можуть бути опікунами та піклувальниками: 1. Опікуном та піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа. 2. При призначенні дитині опікуна та піклувальника органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини.
07.03.2023 16:54:45 На роль опікунів можуть претендувати повнолітні громадяни з повною дієздатністю. Потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів: заява;копія та оригінал паспорта;медична довідка;автобіографія;свідоцтво про шлюб (за наявності);довідка про доходи;довідка про відсутність судимості;документи про наявність житлоплощі;згода сім’ї на спільне проживання. У разі якщо відсутні відповідні документи, опіку встановити не вдасться.
07.03.2023 17:20:45 Добрый день если студент заочник совершеннолетний то он может оформить опекунство.А лучше вам обратиться к адвокату по семейным делам.
07.03.2023 21:59:12 Дивлячись над ким опікунство. Якщо ви хочете взяти під опіку дитину з дитбудинка, то навряд. Якщо свого родича то це можливо. Вкажіть більше інформації зоб отримати розгорнуту відповідь юриста: над ким опіка? Інвалід чи ні? Проживаєте разом чи ні? Родинні зв’язки? І тд… https://vikna.tv/styl-zhyttya/zdorovia-ta-krasa/yak-oformyty-opikunstvo-nad-lyudynoyu-z-invalidnistyu/amp/
08.03.2023 15:38:51 Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Опікуном або піклувальником не може бути особа яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені (п.1 ч.1 ст. 64 Цивільного кодексу України); якщо поведінка та інтереси особи, що призначається опікуном або піклувальником суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки або піклування (п.2 ч.1 ст. 64 Цивільного кодексу України). Крім того, відповідно до п.3.2. Правил опіки та піклування опікунами або піклувальниками не можуть бути особи, які: не досягли 18 років; визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними; перебувають на обліку або лікуються в психоневрологічних та наркологічних закладах; раніше були опікунами чи піклувальниками та з їх вини опіку чи піклування було припинено; позбавлені батьківських прав; інтереси яких суперечать інтересам осіб, що підлягають опіці чи піклуванню; засуджені за скоєння тяжкого злочину.
08.03.2023 16:10:00 Опікуном або піклувальником можуть бути повнолітні дієздатні громадяни. Щоб претендувати на опіку, треба пройти медичний огляд і підготовчі курси. Не можуть бути опікунами особи: з серйозними захворюваннями (туберкульоз 1-2 стадії, психічні та поведінкові розлади, злоякісні новоутворення 3-4 стадії, інфекції); з травмами, які призвели до отримання інвалідності І групи; позбавлені батьківських прав в результаті добровільної відмови або судового рішення; з алкогольною чи наркотичною залежністю; з непогашеною судимістю за будь-якої статті КПК; з судимістю за статтями, спрямованим проти життя, свободи і здоров’я громадян; що раніше були опікунами чи піклувальниками та з їх вини опіку чи піклування припинили; інтереси яких суперечать інтересам осіб, що підлягають опіці чи піклуванню. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів.
08.03.2023 17:24:14 Доброго дня, навчання на заочній формі жодним чином не впливає на можливість оформлення опікунства. Тому відповідь однозначно так, за наявності відповідних підстав для оформлення опікунства.
09.03.2023 11:51:46 Доброго дня, так звичайно! Те зо ви студент не позбавляє вас права бути опікуном
09.03.2023 11:59:11 Якщо йому виповнилося 18 років і за наявності підстав - може. Для біьш детальної консультації потрібно більше інформації.
09.03.2023 23:32:22 Так.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470