
Опікунство над родичами не першої лінії
Приветствую 👋
Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня. Чи можу я мати опікунство над родичами з інвалідністю для перетину закордон, якщо ці родичі не першої лінії. В мене є вітчим, його брат має групу інвалідності, чи дасть мені опіка над ним можливість перетину кордону?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
27.09.2022 10:16:36 Для перетину кордону відповідно до правил перетину (Постанова КМУ № 57) та ст 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Ви повинні відповідати наступним умовам: 1)опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною;або 2) особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи;або 3) особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Тобто, якщо родич має 1 або 2 групу інвалідності, потрібно оформляти постійний догляд через органи соц захисту - але можуть виникнути питання про наявність інших родичів. Для оформлення опікунства - особа з інвалідністю повинна бути недієздатною за рішенням суду. У разі додаткової та більш детальною консультації - звертайтесь!
27.09.2022 10:53:20 Доброго дня. До судових органів мають право звернутись: родичі, які проживають на одній території з літньою людиною; батьки, діти, брати і сестри людини, яка потребує опіки (незалежно від місця їх прописки); територіальні органи опіки та піклування; психіатричні медичні установи. Але, виходячи з того, що Ваш брат має інвалідність, можливо опіка погодить Вашу кандидатуру, але це процес дуже довгий. Коли опіка буде оформлена, Вас повинні пропустити за кордон з вітчимом, а Ви, як супроводжуюча особа. Виїхати зможете лише один раз. Дякую.
28.09.2022 20:02:29 Так, Опікуни, що супроводжують людину з інвалідністю, визнаною судом недієздатною. Документи для перетину кордону: рішення про призначення опікуном або будь-які документи, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність. Чоловіки, що супроводжують дітей з інвалідністю та є батьками таких дітей, опікунами, піклувальниками, батьками-вихователями. Документи для перетину кордону: посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в якому зазначено категорію «дитина з інвалідністю», довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю або медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років, а також документи, що підтверджують родинні зв’язки або документи, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю.
29.09.2022 15:44:47 Чинні правила перетину кордону визначають, що особа, яка здійснює постійний догляд за інвалідом 1 чи 2 групи інвалідності, має право супроводжувати інваліда за кордон. Інвалід та його опікун можуть не бути кровними (близькими) родичами. Тому ви можете стати опікуном брата вітчима. Але призначення вас опікуном має бути офіційним, а не "на словах", інакше за кордон вас не пропустять. Призначення опікунства починається з отримання медичного висновку про те, що інвалід потребує постійного догляду. Потім інвалід звертається до міської ради за місцем проживання з письмовою заявою про призначення опікуна. До заяви додаються: копія паспорта інваліда, копія картки з РНОКПП, копія медичного висновку (довідки) про необхідність постійного догляду, та ваші документи як майбутнього опікуна (паспорт, довідка з РНОКПП, документи, що підтверджують наявність місця роботи та доходу, довідка про склад вашої сім'ї і документи про наявність у вас власного житла).

Похожие услуги и статьи

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!

От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!

Получите консультацию

- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470