Перевірка документів
Недавно нашей команде задали вопрос: “Спускався в метро, мене зупинив поліцейський без причини. Попросив показати документи, спитав, що я роблю в Києві (я з іншого міста). Після чого відвів мене у свій кабінет та почав обшукувати мої особисті речі. Чи мав він право на це та що робити а такій ситуації?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
03.03.2023 11:30:48 Не мав право. Причин перевірки документів, а тим більше забрати в кабінет дуже мало (наприклад ви вчинили правопорушення або злочин). Можна написати скаргу у внутрішню безпеку МВС м.Києва
03.03.2023 11:33:43 Перевіряти документи поліція має право і в мирний час. Це передбачено Законом України «Про Національну поліцію». Під час перевірки документів, які посвідчують особу, працівник поліції не має права їх фотографувати, а також і вилучати. Під час поверхневої перевірки працівнику поліції заборонено: самостійно ритися у ваших кишенях та речах; використовувати силу (навіть якщо відмовляють показувати речі);погрожувати чи психологічно тиснути; робити будь-що інше, що принижує гідність.Тому тут відбулося порушення з боку правооохороних органів. Зафіксувати собі особисті дані, посаду, спеціальне звання, номер жетону (працівник поліції зобов'язаний надати вам їх на підставі ст. 18 ЗУ "Про Національну поліцію"). Робити світлини працівник поліції може не дозволити вам зробити, тому можете занотувати дані зручним способом (у блокноті, замітки у телефоні, аудіо тощо). Фіксувати процес на відео. За можливості залучити свідків (просити їх також фіксувати перебіг подій).
03.03.2023 11:38:27 Загалом має. Згідно ЗУ "Про національну поліцію" поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах. Таким випадком може бути: якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи, або самовільно залишила місце для утримання військовополонених. Поліцейський може опитати особу, якщо існує достатньо підстав вважати, що вона володіє інформацією, необхідною для виконання поліцейських повноважень. Надання особою інформації є добровільним. Особа може відмовитися від надання інформації. Перед проведенням опитування особи поліцейський роз’яснює їй підстави та мету застосування поліцейського заходу, якщо це не перешкодить виконанню поліцією повноважень, покладених на неї Законом.
03.03.2023 11:48:33 Доброго дня! Працівник поліції не мав на це права. Це грубе порушення ЗУ "Про Національну поліцію". В даному випадку рекомендую мати записаний номер адвоката, до якого можете набрати в такій ситуації. В багатьох випадках це все закінчується позитивно в процесі розмови адвоката і працівника поліції. Дякую.
03.03.2023 11:52:20 Безпідставна зупинка та вимога надати документи не є законною. Поліція має право зупинити вас лише в обмежених випадках: 1) ви порушили комендантську годину; 2) були схожі на людину, яка зникла безвісті або перебуває у розшуку; 3) мали при собі заборонені речі (зброя, наркотики, вибухівка); 4) були причетним до вчинення якогось злочину; 5) поводились підозріло; 6) пересувались на краденому авто або авто, яке використовувалось при вчиненні злочину; 7) перебували у місці ДТП, або місці вчинення злочину, адміністративного правопорушення, іншої надзвичайної події. В інших випадках, лише за власним бажанням, поліція не має право перевіряти ваші документи. Візуальний огляд ваших речей поліція може, а от їх обшук - тільки з дозволу суду. Треба подати скаргу на відділ поліції, працівник якого незаконно вас затримав та обшукав. В скарзі просити провести службове розслідування цього випадку, а на час розслідування відсторонити того поліцейського від виконання службових обов'язків.
03.03.2023 12:05:11 1. Перевірити документи міг (можливо в нього виникла якась підозра). 2. Заводити в кабінет, довго тримати біля себе навіть не заводячи в кабінет - немає права, це незаконне затримання. При затриманні одразу має бути складено протокол ,затримання не може бути довшим ніж 3 години. 3. Обшукувати речі не мав права. Обшук речей робиться тільки за при наявності 2 понятих, складається протокол обшуку. Але пункти 2 і 3 можуть бути здійснені за вашої згоди.
03.03.2023 12:30:37 Перевіряти документи поліція має право і в мирний час, маючи на це відповідні підстави. А зараз це один із заходів правового режиму воєнного стану згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабміну від 29.12. 2021 №1456.Під час проведення превентивних поліцейських заходів, наприклад, перевірки документів, поліція зобов’язана повідомити людині про причини застосування до неї цих заходів, а також довести до її відома нормативно-правові акти, на підставі яких застосовуються такі заходи,можлива поверхнева перевірка. Під час її проведення людина повинна самостійно показати поліцейському вміст особистих речей. Після цього поліцейський проводить безпосередньо поверхневу перевірку – візуально оглядає людину, проводить по поверхні одягу рукою або спеціальним приладом. Повідомити про ті чи інші незаконні дії поліцейського можна за номером 102 чи 0-800-50-02-02, або ж направити скаргу в порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі в порядку закону України “Про звернення громадян”.
05.03.2023 17:38:12 Перевіряти документи поліція має право і в мирний час, маючи на це відповідні підстави. А зараз це один із заходів правового режиму воєнного стану згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабміну від 29.12. 2021 №1456. Під час перевірки документів, які посвідчують особу, працівник поліції не має права їх фотографувати, а також і вилучати. Щодо обшуку речей. Обшукувати Вас можуть лише коли Ви затримані, інакше це поверхнева перевірка і Ви самі показуєте вміст речей.
05.03.2023 19:26:14 Добрый день он не имел право это делать. Вам лучше нанять адвоката который поможет вам наказать не честного полицейского.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470