
Питання спадщини
Приветствую 👋
Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий день!
В мене таке питання.
Моя бабуся померла не залишивши заповіту.
Батьки написали відмову від спадку.
Я в цей час був на передку та не міг вступити в спадщину.
В цей час моя сестра подала документи на отримання спадщини.
З дня смерті пройшло вже 7 місяців.
Чи можу я отримати частину спадку?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
10.07.2025 16:11:58 Добрий день! У вашій ситуації є кілька важливих моментів, які варто врахувати. В Україні спадщина відкривається протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. Якщо ви не встигли подати заяву про прийняття спадщини у цей термін через поважні причини (наприклад, служба на передовій), ви можете звернутися до суду для відновлення строку на прийняття спадщини. Вам потрібно буде надати докази того, що ви не могли вчасно подати заяву через поважні обставини. Суд може ухвалити рішення про продовження строку, якщо визнає ваші причини вагомими. Рекомендуємо звернутися до юриста або адвоката, який спеціалізується на питаннях спадкового права, щоб отримати детальну консультацію та допомогу в підготовці документів для суду. Бажаю успіху!
12.07.2025 11:26:59 Вітаю! Так, можете. Якщо ви не були зареєстровані за однією адресою з бабусею, то вам потрібно подавши позов до суду, отримати рішення про надання вам додаткового строку для прийняття спадщини, обгрунтувавши причини його пропуску. Рекомендуємо звернутись до адвоката за допомогою, маємо практичний багаторічний досвід та допоможемо вам.
14.07.2025 15:57:13 Вітаю! Так, у вашій ситуації ще можна претендувати на спадщину, незважаючи на те, що з моменту смерті бабусі минуло понад 6 місяців. Якщо батьки відмовилися від спадщини, ви, як онук, маєте право на неї в порядку представлення. Оскільки ви перебували на передовій і не могли подати заяву своєчасно, це є поважною причиною для пропуску строку. Вам слід звернутися до суду з позовом про відновлення строку прийняття спадщини, додавши підтвердження служби, свідоцтво про смерть бабусі, документи про відмову батьків від спадщини та інші докази. Після позитивного рішення суду ви зможете звернутися до нотаріуса та оформити спадщину. Рекомендується юридичний супровід, оскільки адвокат допоможе зібрати докази, підготувати документи та представити ваші інтереси в суді. Без цього шанси на відновлення строку можуть бути нижчими. Не зволікайте — чим раніше почнете процедуру, тим краще.
15.07.2025 19:14:40 Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. У Вашому випадку треба звернутися до нотаріуса, отримати відмову у видачі свідоцтва (так як пройшло вже більше 6 місяців) та звернутися до суду з заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

Похожие услуги и статьи

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!

- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470