Питання про розподіл спадщини
Недавно нашей команде задали вопрос: “Помер батько.Заливши після себе квартиру і загородній будинок, заповіту не було. Виник спір з сестрою. Вона не зрозумілим шляхом стала власницею даного будинку і оформила квартиру на себе, мотивуючи це тим, що я заробив на свою квартиру, що у мене вже все є
Що мені робити? Як вирішити спір з сестрою?
І на яку частку я маю право від батьківського спадку?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
18.01.2023 14:49:04 Доброго дня. Ви, як рівноцінні діти своїх батьків маєте право на поділ спадщини у рівних частинах між собою, якщо звісно по закону немає ще спадкоємців. Якщо Ваша сестра не йде на контакт, тоді питання вирішуємо у судовому порядку. Дякую.
18.01.2023 14:50:05 Згідно законодавства у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Свідоцтво про право на спадщину визнається недійсним за рішенням суду, якщо буде встановлено, що особа, якій воно видане, не мала права на спадкування, а також в інших випадках, встановлених законом.
18.01.2023 15:05:56 Доброго дня. З опису ситуації вбачається, що Ви пропустили строк на прийняття спадщини, не звертались до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Для оформлення Вам спадщини після батька, треба спочатку поновити через суд строк на подання заяви про прийняття спадщини. І в разі позитивного рішення в подальшому подавати позов про скасування свідоцтв про право на спадщину, що оформленні на Вашу сестру і розподіл спадщини по 1/2 кожному.
18.01.2023 15:58:10 після смерті батька вам необхідно було звернутися до нотаріуса (протягом місяців з дня смерті батька) із заявою про прийняття спадщини. якщо ви звернулися та результаті вами не було отримано свідоцтво про право на спадщину за законом то йдіть до нотаріуса за свідоцтвом. якщо ж тільки ваша сестра звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини а ви не зверталися то у такому випадку можливо лише йти до суду та просити поновити строк на прийняття спадщини (за судовою практикою такі справи є дуже складними та у більшості випадків результат є негативним) спір з сестрою якщо вона отримала свідоцтво про право на спадщину за законом можливо вирішувати тільки у судовому порядку якщо окрім вас з сестрою спадкоємців першої черги не має. ви маєте право на 50% усього майна яке належало батькові
18.01.2023 17:55:48 Незрозумілим чином це як? Спадкування відбувається в певному порядку. Мабуть ви не зверталися із заявою про отримання спадщини до нотаріуса. А вона звернулася. Отримала сертифікат на спадщину і переоформила на себе майно. Можна оскаржити сертифікат на спадщину. Ви маєте право на половину, якщо у батька не має дружини чи живих батьків.
18.01.2023 19:55:57 Вітаю. Дивна ситуація! Яким чином сестра змогла отримати повне право власності на будинок, якщо згідно із спадкування за законом частки між Вами і сестрою повинні бути по 50%. Треба йти до нотаріуса та з'ясовувати цей момент. Далі звертатись до адвоката.
19.01.2023 11:01:15 Доброго дня. Для змістовної відповіді замало інформації. Коли помер батько? Чи подавали ВИ після його смерті заяву про прийняття спадщини? За загальним правилом, і Ви і сестра є спадкоємцями 1 черги і маєте рівні права на спадщину, але це право потрібно закріпити шляхом подання відповідної заяви до нотаріуса
19.01.2023 11:53:56 Доброго дня! У разі якщо ви пропустили строкв на вступ до спадщини та інший спадкоємець отримав спадок, Ви модете подати позов до суду про оскарження факту прйняття спадщини та поновити строки на спадкування, надавши всі докази того, що Ви маєтек право на спадок та причини не прийняття спадщини вчасно.
19.01.2023 16:43:24 Вітаю. Ви є спадкоємцями за законом. Дії сестри неправомірні. Ви маєте обов'язкову частку. Вам потрібно звернутися до суду з позовною заявою.
19.01.2023 21:18:30 Дивіться! Якщо батько на день своєї смерті володів всім цим майном, то все це успадковується вами і вашою сестрою в рівних частинах. Але!!!! Якщо батько коли був живий склав з вашою сестрою який-небудь договір, то він своїм майном розпорядився на свій розсуд. І це майно вже не успадковується В такому випадку необхідно або змиритися ( бо так вирішив ваш батько) або звертатися до суду з позовом і визнавати договір недійсним.
20.01.2023 11:29:31 Вирішити спір Ви можете або добровільно запропонувавши сестрі виділити половину (так як у Вас такі ж права на отримання спадку як і у неї) з отриманого майна, або в судовому, просити додаткового терміну для вступу у спадщину, визнавати недійсними документи тощо, залежить від документів. Щодо частки, то Стаття 1259 ЦК надає право спадкоємцям за законом після відкриття спадщини змінювати за взаємною згодою (договором) встановлену ЦК черговість спадкування. Такий договір має бути нотаріально посвідчений. Він не може порушувати прав спадкоємця, який не бере в ньому участі, а також спадкоємця, що має право на обов'язкову частку (ст. 1241 ЦК). Зміна черговості може здійснюватися не лише добровільно, але й за рішенням суду. При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених в законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості, тобто точно визначеного кола осіб, котрі спадкують одночасно.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470