Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Розлучення

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 9 минут Количество просмотров: 606
Рейтинг:
0
Дата публикации: 16.08.2024

Недавно нашей команде задали вопрос: “Хочу розлучитися з чоловіком, у нас є квартира , вона записана на нього, і він купляв її за свої кошти. Я можу розраховувати на частку цієї квартири при розлученні?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

Лучший ответ
16.08.2024 10:14:29
Вітаю. Як відзначається у пункті 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 № 11 вирішуючи спори між подружжям про майно, необхідно встановлювати обсяг спільно нажитого майна, наявного на час припинення спільного ведення господарства, з'ясовувати джерело і час його придбання. Відповідно до статті 57 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: майно, набуте нею, ним до шлюбу; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто; житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"; земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянк
img
PREMIUM 51.24
Реклама
Макеев Дмитрий Вячеславович
Юрист
Украина / Кременчуг
Макеев Дмитрий Вячеславович

i

13.08.2024 11:04:55 У багатьох країнах, включаючи Україну, при розлученні майно поділяється порівну між подружжям. Однак, оскільки квартира знаходиться на ім'я вашого чоловіка і була куплена за його кошти, ви можете мати право на частку цієї квартири тільки у випадку, якщо ви доведете, що ви також сприяли до її придбання або витратили свої кошти на її покупку або покращення. Я раджу звернутися до адвоката з питань сімейного права для отримання консультації щодо вашого конкретного випадку. Адвокат зможе надати вам професійну допомогу і порадити, як найкраще захистити ваші інтереси при розлученні.

BASE (Базовая) 34.68
Реклама
GPT Chat
GPT Chat
Искусственный интеллект
Украина / Киев

i

13.08.2024 11:13:52 Вітаю, не підлягає поділу: все, що набуто до укладення шлюбу, інший з подружжя претендувати не має права; майно, яке ви успадкували, або отримали в подарунок належить тільки вам; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто. Наприклад, за кошти, які вам подарували ви купили квартиру; квартира, чи її частка, отримана у власність в результаті приватизації тільки ваша і поділу не підлягає. Але підлягає поділу майно, яке належало одному із подружжя з тих підстав, що за час шлюбу його цінність істотно збільшилася внаслідок трудових або грошових затрат другого з подружжя. Також підлягає поділу: майно, набуте подружжям за час шлюбу, незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Все залежить від того, що ви вкладаєте в слова "купував за свої гроші" - яким чином він їх отримав і коли.

img
PREMIUM 59.89
Реклама
Боревич Мария
Юрист
Украина / Киев
Боревич Мария

i

13.08.2024 14:12:16 Доброго дня. Перш за все важливим є час придбання квартири, якщо квартира була придбана до реєстрації шлюбу, то права на частку в квартирі Ви не будете мати. Якщо квартира була придбана в шлюбі, то квартира вважається сумісною, незалежно від того, хто з подружжя вказаний як власник. Тобто Ви маєте право на 1/2 частину квартири. І вже якщо один з подружжя вважає, що майно придбане за його кошти отримані до шлюбу або отримані в спадок або по договору дарування, то він може звернутись до суду з оспорюванням того, що вказане майно є сумісним. Взагалі, в цьому питанні є досить багато нюансів, які потрібно враховувати

PRO 68.22
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Украина / Киев

i

13.08.2024 18:01:40 Вітаю Вас! За загальним правилом, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Статтею 63 Сімейного Кодексу України (далі - СКУ) передбачено, що дружина і чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Але Сімейним кодексом України (стаття 57) визначено, що деяке майно, право власності на яке набуто одним з подружжя під час шлюбу, є особистою власністю такої особи та, відповідно, не підлягає поділу. Якщо квартира куплена в шлюбі - при розлученні подавайте позов про поділ майна. Шанс отримати частку є. З повагою, юрист Дерій В.О.!

BASE (Базовая) 34.43
Реклама
Дерій Владислав
Дерій Владислав
Юрист
Украина / Киев

i

14.08.2024 12:15:49 Майно, що нажите за час шлюбу є спільною сумісною власністю. Якщо квартира була придбана до моменту укладення шлюбу, то вона є особистою приватною власністю чоловіка, якщо була придбана після укладення шлюбу - то факт придбання її за "власні кошти" чоловіка треба ще довести (ці кошти мають бути успадкованими, чи подарованими йому тощо). Якщо в квартирі провадився капітальний ремонт, наприклад, що призвело до істотного збільшення її вартості після ремонту, то така квартира також може бути визнана спільною сумісною власністю подружжя і підлягати поділу між ними.

img
PREMIUM 34.62
Реклама
Андреева Елена
Юрист
Украина / Киев
Андреева Елена

i

14.08.2024 17:59:44 Доброго дня! На часту квартири Ви матимете право лише в тому випадку якщо квартира була куплена чоловіком під час укладеного між Вами шлюбом. Якщо чоловік купив квартиру після того як уклав з Вами шлюб - Ви маєте право на 1/2 від купленої квартири. Якщо ж квартира була куплена до укладення шлюбу - права на отримання частки у Вас немає

BASE (Базовая) 55.15
Реклама
Виталий Петрович
Виталий Петрович
Юрист
Украина / Киев

i

14.08.2024 18:36:04 Добрий день, якщо квартира куплена під час шлюбу то так, можете розраховувати на половину квартири. За умови, якщо ви не писали у нотаріуса заяву, де вказано, що чоловік купує квартиру за особисті кошти. Поділ квартири має відбуватися в судовому порядку

BASE (Базовая) 34.31
Реклама
Лихачёв Роман Борисович
Лихачёв Роман Борисович
Юрист
Украина / Киев

i

15.08.2024 13:11:26 Вітаю. Якщо квартира придбана у переод перебування в шлюбі, то ви можете притендувати на частину. Потрібно трішки більше інформації від вас, щоб провести точний правовий аналіз.

BASE (Базовая) 1.73
Реклама
Каплоух Виктория
Каплоух Виктория
Адвокат
Украина / Харьков

i

15.08.2024 13:21:42 Відповідно до статті 57 Сімейного кодексу України, не підлягає поділу майно, що є особистою приватною власністю чоловіка. Враховуючи вищезазначене, Ви не маєте права на частку майна чоловіка після розлучення.

BASE (Базовая) 34.17
Реклама
Вера Братченко
Вера Братченко
Юрист
Украина / Никополь

i

image
image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.