Спадщина (сімейні справи)
Недавно нашей команде задали вопрос: “Родина брата не вступає в спадщину вже більше 10 років. У нього була частка в домі в сільській місцевості. Ніхто нічого не робить. Чи можу розпорядитись майном і продати хату?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
12.05.2023 14:43:26 Доброго дня! Враховуючи той факт, що нікто не вступив у спадщину, то не можете, оскільки відсутній власник майна. Якщо вони не вступають у спадщину, але ви хочете продати хату, то тоді можливо спробувати поновити строки на вступ у спадщину від Вашого імені та успадкувати Вами це майно. І тільки тоді ви зможете розпоряджатися цим майном.
12.05.2023 14:48:21 Ні. Питання потребує вивчення. Наприклад: Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
12.05.2023 17:10:38 Хто проживав зі спадкодавцем на момент смерті той і є спадкоємцем.. Якщо ніхто не проживав, то всі інші спадкоємці могли протягом 6 місяців звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Ще важливе значення має чи є документи на будинок, тому що за їх відсутності теж є питання. ЯКщо ніхто не проживав, заяву не писав, а документів на будинок та землю не має, то орган м/с може визнати спадщину віжумерлою і зробити комунальною власністю.
12.05.2023 17:53:08 Шановний Клієнт, для того щоб надати Вам консультацію стосовно Вашого питання необхідна наступна інформація: 1. кого конкретно Ви маєте на увазі під родиною брата (тобто ким вони відносятся померлій особі)? 2. чи були живі батьки померлого на день його смерті? 3. хто був зараєстрований разом із померлим на день його смерті? 4. чи були у померлого на день його смерті малолітні та/або неповнолітні діти? 5. в якому році помер спадкодавець? Всі ці питання мають важливе значення стосовно вирішення Вашої ситуації.
12.05.2023 19:28:39 Ні, він міг прийняти спадщину автоматично спільним проживанням. Або написати заяву про відкриття спадщини але не оформити своїх спадкових прав!
12.05.2023 19:35:19 У цьому випадку має значення чи не проживав брат зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини (смерті спадкодавця). Якщо проживав, то він вважається таким, що прийняв спадщину. Якщо ж брат проживав окремо від спадкодавця на момент відкриття спадщини, то його волевиявлення прийняти спадщину мало бути підтверджене заявою до нотаріальної контори, яку він повинен був подати протягом 6-ти місяців з дня відкриття спадщини. У будь-якому випадку Ви не можете самостійно розпорядитися майном без належного оформлення частки брата у будинку. У кожному з двох наведених випадків процедура оформлення спадщини буде різна. Для правильного вирішення Вашого питання не достатньо інформації. А тому звертайтеся з більш детальним описом ситуації, допоможу вирішити. З повагою, адвокат Іванна Гречко
12.05.2023 19:44:46 Якщо частка вашого брата в домі не була успадкована ніким, він може ще бути записаний як власник у документах на нерухомість. В цьому випадку, щоб розпорядитись майном і продати хату, вам потрібно буде спочатку отримати право на успадкування його частки. Для цього вам потрібно звернутися до суду з позовом про спадщину. Суд визначить спадкоємців, а якщо ваш брат є спадкоємцем, визначить його частку у спадщині. Після цього вам потрібно буде оформити право власності на цю частку та тільки після цього ви зможете продати майно. Також, якщо брат не залишив завіт, його частка в домі може бути передана до держави відповідно до законодавства про безвласність. У цьому випадку вам необхідно буде звернутися до державної організації з питань управління майном безвласників і з'ясувати процедуру отримання права на цю частку та подальшу продаж майна. Завовляйте Правовий висновок
13.05.2023 10:59:08 Доброго дня, я адвокат з сімейного та спадкового права. Згідно зі ст. 1270 ЦК України - для прийняття спадщини встановлюється строк у 6місяців, з дня смерті спадкоємця. На підставі ст. 1272 ЦК України - Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Вам потрібно звернутись до будь-якого нотаріусу за останнім місцем проживання спадкодавця на день смерті. Та дізнатись чи відкривалась спадкова справа, чи ні ? Якщо спадкова справа не відкривалась - то потрібно Вам звертатись до суду та встановлювати додатковий строк для прийняття спадщини. Але на підставі ст. 1268 ЦК України - Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Якщо вам сподобалась моя відповідь - прошу обрати її як найкращу серед інших
13.05.2023 11:11:26 Добрий день! Потрібно вияснити спочатку чи подавали до нотаріуса заяву впо відкриття спадщини.
15.05.2023 09:48:06 Доброго дня. Ні не можете. Потрібна письмова відмова родини брата. І оформлення даної частки через суд.
15.05.2023 11:30:02 Доброго дня Вам потрібно від нього довідку про відмову від спадщини Береться така довідка в виконавчих органах сільських, селищних, міських рад
18.05.2023 19:02:02 Якщо , вам потрібна юридична консультація з цього питання звертайтеся
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470