Штрафи за порушення правил дорожнього руху за 2020 рік
Останнім часом на дорогах все більше і більше стає порушників. Це нерідко призводить до плачевних наслідків. Страждають і гинуть пішоходи. Для боротьби з порушеннями правил дорожнього руху і перевищення швидкості широко застосовуються штрафи. Водій повинен задуматися, перш ніж втиснути педаль газу в підлогу.
Якщо грошові стягнення не допомагають і водій продовжує порушувати, це тягне за собою позбавлення водійських прав і притягнення до кримінальної відповідальності. З кожним роком правила стають суворіше, суми штрафу за перевищення швидкості зростають, щоб хоч якось убезпечити пішоходів від недоброчесних водіїв.
Під штрафом, як правило, розуміють грошове стягнення на користь держави, яке призначається за правопорушення. Статистика підказує, що за кількістю ДТП Україна - не найгірша в Європі. Але смертельних випадків у нас набагато більше. Експерти бачать причину в масовому факті перевищення швидкості. Восени 2018 року в Україні набув чинності закон, який легалізує фото- і відеофіксацію порушень ПДР і вводить нові штрафи за несплату за паркування автомобіля.
Штрафи за порушення Правил дорожнього руху в Україні визначені Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП). За деякі правопорушення настає кримінальна відповідальність.
Відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення передбачена, як для водіїв транспортних засобів, так і для посадових осіб, які задіяні в організації дорожнього руху.
При порушенні правил дорожнього руху співробітник Патрульної поліції виписує Протокол про порушення, а також Постанову про накладення штрафу. Штраф сплачується на користь районного держказначейства за місцем реєстрації водія. Сплатити штраф необхідно протягом 15 днів, інакше сума штрафу збільшується вдвічі.
Зокрема, зміни торкнулися обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км / ч, впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху, зміни в «Порядок видачі посвідчення водія», зміни розміру штрафів за деякі порушення, посилення відповідальності за керування транспортними засобами у нетверезому стані.
Таким чином, обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км / год почало діяти з 1 січня 2018 роки (Постанова КМУ від 10.11.2017 №883 "Про внесення змін до Правил дорожнього руху").
Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було - громадянин обмінює тимчасове свідоцтво на постійне (Постанова КМУ від 10.11.2017 №885 "Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами").
Прийняти рішення про необхідність вилучення водійського посвідчення в 2020 році може співробітник ДПС. У його компетенцію входить лише оформлення документів для передачі справи в суд, але не вилучення посвідчення водія.
Щодо порушень, зафіксованих камерами спостереження, покарання не застосовується зовсім. Постанова про позбавлення права керування автомобілем виносить суд, в якості основного або додаткового покарання.
Термін позбавлення спеціального права не може бути менше одного місяця і більше двох років. Відлік терміну позбавлення спеціального права починається з дня, наступного за днем закінчення строку адміністративного покарання, застосованого раніше.
Отже, якщо суд позбавить прав водія, вже позбавленого прав, відлік нового строку почнеться тільки після закінчення першого покарання. Відлік терміну починається в день вступу в законну силу постанови суду. Після його винесення водійське посвідчення необхідно протягом 3 днів здати в сервісний центр МВС України.
У разі, якщо водій цього не зробив, термін покарання продовжується. Таким чином, відлік терміну позбавлення почнеться тільки після здачі водійського посвідчення або отримання заяви про його втрату.
Передбачається, що водійське посвідчення буде здано в той підрозділ, в яке направлено копію постанови суду. Однак в законі ця умова прямо не обумовлено.
Якщо співробітники підрозділу сервісного центру МВС України за фактичним місцем проживання відмовляються прийняти посвідчення і видати письмове підтвердження, права можна відправити в той же підрозділ рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Для повернення посвідчення водій зобов'язаний пройти перевірку знання правил дорожнього руху і сплатити всі штрафи. Перевірка включає тільки іспит на знання теорії. При цьому пройти іспит можна заздалегідь, після закінчення половини встановленого судом терміну позбавлення прав.
Розміри штрафів за правопорушення різної тяжкості регулює законодавча база України, а саме: Кодекс законів про адміністративні правопорушення; Кримінальний Кодекс України; Закони, укази, постанови та інші нормативно-правові акти у різних областях. Розмір штрафу обумовлюється тяжкістю злочину і визначається або в неоподатковуваних мінімумах доходів громадян (від 30 до 1000), або у відсотках від певної суми, або у фіксованій ставці.
Штраф вважається самим м'яким видом покарання і в деяких випадках може бути замінений іншими видами покарання (наприклад, виправними роботами, терміном ув'язнення в установах позбавлення волі, умовним терміном і т. Д.). Штрафи на українських дорогах - не рідкість.
В Україні дізнатися розмір штрафу, не маючи квитанції, можна зробити двома способами:
По телефону (назвавши оператору всі необхідні дані).
Відвідавши відділення поліції (де інформацію про штраф можна дізнатися у фахівця відділення).
Зараз в Україні діє система, яка в автоматичному режимі враховує сплачені штрафи. Але, коли водій невірно заповнює квитанцію, ця система не спрацьовує. Щоб точно бути впевненим в погашенні штрафу, необхідно звертатися в будь-яке відділення ДПС, не залежно від місця проживання або місця порушення ПДР.
У відділенні необхідно запитати інспектора адміністративної практики. Тільки він зможе перевірити інформацію про заборгованість. Якщо штраф сплатили, але заборгованість все ж залишилася, тоді потрібно буде надати квитанцію про оплату.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470