Виплати за загиблу людину на війні
Недавно нашей команде задали вопрос: “Загинув батько на війні. Я і сестра вже повнолітні. Я зараз проживаю а Чехії. У бать є офіційна дружина. І вона нам з сестрою каже, що виплат нам ніяких не буде, бо ми є повнолітні.
Чи маємо ми право на виплати? Що робити взагалі? І чи потрібно буде іти до суду?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
22.03.2023 13:39:48 Право на виплати мають батьки, неповнолітні діти, дружина та особи, які перебувають на утриманні. Часто особи, які разом проживали з загиблим через суд доводять, що перебували на утриманні і отримують право на допомогу. По іншому поки ніяк.
22.03.2023 13:52:42 Згідно законодавства право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Члени сім’ї загиблого військовослужбовця звертаються до районного (міського) ТЦКСП незалежно від місця реєстрації та подають для цього відповідний пакет документів.
22.03.2023 13:54:05 Доброго дня. Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого).Ви маєте право на виплату лише в тому разі, якщо маєте інвалідність. Дякую.
22.03.2023 14:10:02 Доброго дня! Отримати ОГД можуть родичі загиблого та особи, які перебували на його утримані: батьки, дружина/чоловік, які не одружилися вдруге, діти, які не мають та не мали своїх сімей, діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття, діти, обоє з батьків яких загинули або зникли безвісти. Якщо ви підходите під зазначені критерії, то Ви маєте право на виплату.
22.03.2023 14:18:38 Доброго дня! Ви маєте право на виплату також, як і дружина. Вам потрібно подати до військомату заяву про отримання одноразової грошової допомоги.
22.03.2023 14:49:43 Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого).
22.03.2023 15:34:10 Доброго дня. Ні немаєте тому, що відповідно до закону. Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого).
22.03.2023 15:36:45 Вітаю. Співчуваю Вам. Ви маєте право на оформлення виплат. Право на отримання 15 мільйонів гривень одноразової допомоги родинам загиблих військових, які боролися проти окупантів, починаючи з 24 лютого 2022 року, забезпечує Постанова Кабміну №168 від 28 лютого. Особи, які перебували на утриманні у загиблого захисника, також мають право на свою частку компенсації. Це, зокрема: батьки, дружина/чоловік, які не одружилися вдруге; діти, які не мають і не мали своїх сімей; діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття; діти, обоє з батьків яких загинули або зникли безвісти. Детальний алгоритм тут: https://life.pravda.com.ua/society/2022/08/3/249854/
22.03.2023 16:55:50 Чинним законодавством визначено, що сім’ям загиблих осіб виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів. Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Таким чином, на жаль ви, будучи повнолітніми дітьми не вправі отримати відповідну допомогу. Подання позову до суду не надасть позитивного результату.
22.03.2023 19:15:20 Постанова КМУ 168: пункт 2. Установити, що сім’ям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. Стаття 16-1. Особи, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» 1. У випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Відповідь: на повнолітніх дітей загиблого не виплачується грошова допомога. Пряма норма закону. Суд не допоможе.
22.03.2023 19:23:47 згідно Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28 лютого 2022 передбачає, що члени сім’ї військового, який загинув, захищаючи Батьківщину під час воєнного стану, мають право на отримання одноразової грошової допомоги в розмірі 15 млн грн у пункті 2 вказаної постанови вказано - Установити, що сім’ям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, крім громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору ви маєте право на отримання. сума буде ділитися порівну.
22.03.2023 22:50:50 Доброго дня! Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають, зокрема, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття або інші утриманці загиблого (за наявності відповідних документів). Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права. Таким чином, якщо Ви із сестрою повнолітні, то не маєте права на виплату. Таке право є у офіційної дружини Вашого батька, якщо вона не одружилася вдруге
23.03.2023 11:10:31 Якщо ваш батько загинув на війні в Україні, то його сім'я має право на отримання допомоги від держави. Згідно з Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" сім'я загиблого військовослужбовця, яка складається з дружини (чоловіка), дітей та батьків, має право на пенсію відповідно до законодавства України. Виплати можуть бути різними залежно від конкретної ситуації.
23.03.2023 11:50:26 Доброго дня! Допомога, яка призначається державою, розподіляється рівними частинами на всіх отримувачів, які зазначені в статті 16-1 Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. А саме: батьки; один з подружжя (якщо вони вдруге не вступили в шлюб); діти до 18 років; діти, старші 18 років, якщо вони або інваліди дитинства, або здобули інвалідність до досягнення ними 18-річчя; студенти, які навчаються на денній формі навчання, але не старші 23 років; утриманці. Виходячи з вищезазначеного Ви з сестрою, (у зв'язку з тим, що Ви повнолітні) нажаль не маєте права на отримання допомоги. Що стосується судового процесу: можливо, якщо в судовому порядку Ви доведете, що були опікуном абощо, це все індивідуально.
23.03.2023 12:45:04 Стаття16./1. Особи,яки мають право на прзначення та отримання одноразовои грошовои допомоги-це батьки один з подружжя,який не одружився вдруг, Дити,яки не достигли повнолиття,утриманци загиблого.Або повнолитни дити-особи з инвалидностью з дитинства.
23.03.2023 17:25:02 Вітаю! Вам потрібно подати заяву до центру комплектування на виплату одноразової допомоги, на що Вам нададуть відмову, яку Ви оскаржите через суд для отримання частини виплати з 15000000грн.
24.03.2023 15:16:41 право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Утриманцями вважаються члени сім’ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення).
25.03.2023 13:28:37 Добрый день вашем вопросе вам поможет адвокат по семейным делам. Он вам составит документы для суда.
28.03.2023 17:58:06 Так ви та ваша сестра маєте право на отримання одноразової грошової допомоги в зв’язку загибеллю військвовслужбовця (батька).Необхідно написати заяву на виплату одноразової грошової допомоги в зв’язку загибеллю військвовслужбовця (встановленного зразку), та долучити до заяви: паспорт громадянина України, Документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентіфікаційний код), Свідоцтво про смерть військовослужбовця, Документ, що підтверджує родинні зв’язки з загиблим військовослужбовцем, Згода на обробку персональних даних, Довідка про відсутність (наявність) судимості, Свідоцтво про зміну імені - у разі зміни прізвища, імені, по батькові, Витяг з реквізитами банківської карти будь-якого українського банку.Та направити цю заяву з додатками до ТЦК та СП.Якщо офіційна дружина ще не отрималу виплати то виплати повинні поділити рівними долями між вами, а якщо вона їх отримала та добровільно не хоче поділити їх рівними долями між всіма особами тоді суд.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470