Cопровождение инвалида при выезде за границу
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здравствуйте.
Бабушка моей супруги, инвалид второй группы в возрасте 86 лет, и мне нужно вывезти ее за границу. Возможно ли это ?
Если да, то прошу описать алгоритм действий, для осуществления. Оформления попечительства/опеки или что-то в этом роде, что б выпустили на границе.
На воинском учете не состою, приписного, билета не имею. (30 лет).
Благодарю за ответ.”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
25.10.2022 10:51:48 Виїзд можливий при супроводженні бабусі, яка є інвалідом 2 групи при наявності наступних документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. Тобто потрібно оформити постійний догляд за бабусею. Наявність військово-облікових документів не обов'язкове при перетині кордону. Замовте послугу "Правовий висновок", в якому буде детально розписано про підстави встановлення догляду та алгоритм дій
25.10.2022 10:55:02 Доброго дня. В Вашому випадку виїзд можливий при умові здійснення догляду за бабусею. Особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, можуть виїхати за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. Вам потрібно звернутися до місцевого органу самоврядування для складання акту про здійснення Вам постійного догляду за бабусею. В такому випадку документу про інвалідність бабусі та акту достатньо для виїзду за кордон, військовий білет не потрібен.
25.10.2022 11:48:33 Виїхати з бабусею інвалідом можна за умови оформлення постійного догляду або наявності акта встановлення факту здійснення догляду. Оформлення постійного догляду це окрема процедура – звертатися треба в органи соціального захисту населення. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. Далі як супровід особи з інвалідністю I чи II групи можна виїхати за кордон при наявності: - документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд (якщо оформлено постійний догляд) - або документів, що підтверджують інвалідність та акта встановлення факту здійснення догляду.
25.10.2022 12:16:50 Доброго дня. Так, Вам бажано оформити опіку над бабусею, бо можуть виникнути питання, чому Ви вивозите бабусю, а не Ваша дружина. Звертайтесь до Опікунської ради у вашому місті, Вам все розьяснять. Дякую.
25.10.2022 12:22:00 Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, підстава для виїзду Вашого сина тлумачиться так6 "1. Пункт 21 викласти в такій редакції: “21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної
25.10.2022 13:41:34 Вам необходимо обратиться в УТСЗН по месту регистрации бабушки для оформления ухода над ней.Вам предоставят список необходимых документов и если вы будете соответствовать критериям то оформят уход.
25.10.2022 14:56:21 Вывезти возможно, но нужно оформить постоянный уход за бабушкой. Для этого требуется: 1.Получить медицинское заключение из лечебного учреждения или медико-социальной экспертной комиссии о том, что бабушка нуждается в постоянном уходе по состоянию здоровья; 2.Собрать пакет документов для назначения Вас опекуном. В пакет входит: заявление от бабушки, что ей нужен опекун; копия медицинского документа о необходимости постоянного ухода; заявление от вас о готовности предоставить постоянный уход; копии документов о наличии у вас собственного жилья; копия документа о наличии постоянного денежного дохода. Готовый пакет документов подаётся в орган местного самоуправления (городской совет/районная администрация), который принимает решение об установлении постоянного ухода. Срок принятия решения — 1 месяц (может быть больше, т.к. война). Получив решение о назначении вас опекуном, сможете выехать вместе с бабушкой из Украины.
25.10.2022 16:35:15 Доброго дня. Виїхати за кордон можливо. Алгоритм: Отримати довідку МСЕК, щодо стану здоров’я бабусі. Звернутись до суду з відповідною заявою про встановлення недієздатності бабусі та визначення опікуна. В процесі розгляду справи в суді, треба буде провести психологічну експертизу. Отримати рішення суду про встановлення недієздатності особи та визнання Вас опікуном. Після набрання рішенням законної сили, звернутися до військомату, щоб вони в свою чергу внесли відповідні дані в Вашу особову справу. Отримати відповідні документи з військомату. І все, можете їхати.
25.10.2022 18:52:06 Так, Порядок встановлено: Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, Чоловіки, що супроводжують людину з інвалідністю I чи II групи або іншу особу, яка потребує постійного догляду Документи для перетину одону: довідка/посвідчення про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи зінвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність. Опікуни, що супроводжують людину з інвалідністю, визнаною судом недієздатною. Документи для перетину кордону: рішення про призначення опікуном або будь-які документи, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність.
27.10.2022 11:52:08 Вітаю. Під воєнного стану перетинати державний кордон мають право чоловіки віком 18-60 років, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду... Акт складається на підставі звернення особи з інвалідністю або особи, яка здійснює догляд, до районної, держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. На підставі такого звернення , не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.
28.10.2022 10:35:48 Добрый день. Вы можете выехать с ней в качестве сопровождающего лица. Необходимые документы - док-ты подтверждающие родственные связи: свид-во о рождении супруги и Ваше свид-во о браке.
01.11.2022 09:15:32 Доброго дня! Необхідні документи (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування), або здійснення догляду, що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду , або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. За необхідності звертайтесь особисто.
02.11.2022 13:46:47 Сразу возникает вопрос, почему вы не состоите на воинском учете? Чтобы пересечь границу, нужно в период военного положения решить вопрос с воинским учетом или если человек стоит - получить отсрочку из военкомата.
06.11.2022 22:19:40 Чоловіки віком 18-60 років та жінки-військовослужбовці, на яких поширюється дія статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", можуть виїздити за межі України, в тому числі особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за пред'явлення документів, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
-
НовинаДВІ ТИСЯЧІ БЕЗКОШТОВНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ І МИ НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ!
-
НовинаПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА “ДОРОГОВКАЗ ПОРАНЕНОГО”
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717