image

Опіка і піклування

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 99 07.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго, мене мобілізували в армію, хотів би оформити опіку або піклування за мамою пенсіонером, за яких умов це можливо зробити, які необхідні документи? Та чи дає це право на виїзд закордон з мамою?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
07.11.2022 13:28:06
Доброго дня. Постійний догляд за літніми людьми оформлюють лише на їхнє прохання — коли особа не може самостійно захищати свої права і виконувати свої обов'язки. Якщо особа похилого віку дієздатна і не страждає психічними розладами, цілком може себе забезпечити, над нею встановлюється постійний догляд, або патронаж. Процедура встановлення постійного догляду оформляється простіше за опікунство, адже немає необхідності у судовому порядку визнавати людину недієздатною. Для оформлення піклування (патронажу) необхідні такі документи: заява від пенсіонера з проханням про призначення йому піклувальника; копії паспортів; довідки про реєстрацію місця проживання; документи, що підтверджують право власності на майно або право користування майном; довідка лікарської комісії, яка підтверджує необхідність догляду за літньою людиною; довідка про стан здоров'я особи, яка бажає здійснювати догляд.
BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

07.11.2022 12:54:35 Так, якщо оформите, то матимете можливість звільнитись та перетнути кордон виключно з мамою. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Після того як людину визнали недієздатною, потенційному опікуну слід звернутися до органів опіки з пакетом документів. У вас мають бути: заява; автобіографія; копія та оригінал паспорта; медична довідка; довідка, що підтверджує доходи; свідоцтво про шлюб (за наявності); згода сім’ї на спільне проживання; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі. Протягом тижня після подачі заяви органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає пе

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

07.11.2022 12:59:03 Доброго дня. Ви можете бути звільненні зі служби у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою матір'ю, що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Тобто Вам необхідно отримати висновок про неможливість матері самостійно себе обслуговувати. Також, потрібно щоб на цей час разом з матір'ю не мешкали інші особи які б могли здійснювати догляд. За цих підстав Вас можуть звільнити. Ця ж підстава надає Вам право на виїзд за кордон

PRO 70.53
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

07.11.2022 13:02:24 Для оформлення постійного догляду необхідно заключення ЛКК або МСЕК про таку необхідність - це головний документ. Після отримання такого заключення необхідно звернутись до соцзахисту, з метою проведення обстеження та визначення, що Ви можете здійснювати догляд. Крім цього потрібне буде довідка про прописаних осіб за місцем мешкання. У разі необхідності опікунства - це через суд розглядається питання про недієздатність матері та визначення Вас опікуном - процес тривалий. У разі встановлення Вас як особи, яка постійно доглядає за матір'ю - перетнути кордон Ви маєте право відповідно до п 2-1 Правил перетинання державного кордону (Постанова КМУ 57 від 27 січня 2022 року)

BASE (Базова) 0
Реклама

07.11.2022 13:11:31 Опіка встановлюється над малолітніми особами (віком до 14 років, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування), та фізичними особами, які визнані недієздатними (ч.1 ст. 58 Цивільного кодексу України). Піклування встановлюється над фізичними особами, цивільна дієздатність яких обмежена (ч.1 ст. 59 Цивільного кодексу України). Фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними (ч. 1 ст. 39 Цивільного кодексу України). Визнати особу недієздатною можливо лише через суд. Тобто для опіки потрібно овизнавати особу недієздатною через суд. статус "Пенсіонер" не передбачає встановлення опіки тільки через вік чи сам статус "Пенсіонер". Окрім цього, правила перетинання кордону потрібно розуміти чи є інвалідність у особи над якою буде встановлена опіка.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

07.11.2022 16:27:35 Добрый день Габриэл. Это можно сделать если мама инвалид или требует ухода

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу