
Война
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Могу ли я отказаться от усного приказа командира?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
06.01.2023 17:29:55 п.35 ЗУ "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" Накази віддаються, як правило, в порядку підпорядкованості. За крайньої потреби командир (начальник), старший за службовим становищем, ніж безпосередній начальник, може віддати наказ підлеглому, минаючи його безпосереднього начальника, про що повідомляє безпосереднього начальника підлеглого чи наказує підлеглому особисто доповісти своєму безпосередньому начальникові. Наказ можна віддавати одному чи групі військовослужбовців усно або письмово, у тому числі з використанням технічних засобів зв’язку. Наказ повинен бути сформульований чітко і не може допускати подвійного тлумачення. Тому усний наказ теж наказ і його потрібно виконувати.
06.01.2023 17:44:12 Маєте право відмовитись від виконання злочинного наказу. Але це дуже складна категорія, і завжди пам'ятайте, що за невиконання наказу теоретично може бути кримінальна відповідальність. Раджу розібратись із всім на цим посиланням: https://prikhodko.com.ua/my-i-zmi/my-i-zmi/stattya/vidmova-vid-vykonannya-nakazu-u-vijskovyj-chas/
07.01.2023 22:56:07 Від законого Ні Ст. 41 ККУ визначає, що наказ або розпорядження є законними, якщо вони: віддані відповідною особою в належному порядку та в межах її повноважень; за змістом не суперечать чинному законодавству; не пов’язані з порушенням конституційних прав та свобод людини і громадянина. Виконанню підлягає тільки законний наказ. Відповідно до статті 37 розділу І, частини І Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовець для того, щоб переконатися, чи правильно підлеглий зрозумів відданий наказ, командир (начальник) може зажадати від нього стисло передати зміст наказу. У свою чергу, підлеглий має право звернутися до командира з проханням уточнити наказ.
08.01.2023 19:05:18 Согласно статье 402 Уголовного кодекса Украины неповиновение, то есть открытый отказ выполнить приказ начальника, а также другое умышленное неисполнение приказа, совершенное в условиях военного положения или в боевой обстановке, наказывается лишением свободы на срок от 5 до 10 лет. Неисполнение приказа начальника, совершенное в отсутствие признаков неповиновения, если оно повлекло тяжкие последствия, в условиях военного положения или в боевой обстановке, карается лишением свободы на срок от 3 до 7 лет (статья 403 Уголовного кодекса Украины). Следовательно, исполнению подлежит только законный приказ. Явно преступным следует считать приказ, преступный характер которого очевиден, понятен как тому, кто его отдает, так и тому, кому он адресован, а также другим лицам. То есть преступность такого приказа должна быть очевидна и не вызывать сомнений. Нет.
10.01.2023 12:18:14 Доброго дня! Усний законний наказ, відданий перед строєм, є також наказом, таким самим як і письмовий, про це також пишуть статути, тому у разі відмови, на вас чекає кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 402 Кримінального кодексу України непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу, вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
13.01.2023 10:49:58 Доброго дня! Наказ – це обов’язкова вимога начальника/командира про виконання або невиконання підлеглим певних службових дій. Відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України право командира – віддавати накази і розпорядження, а обов’язок підлеглого – їх виконувати, крім випадку віддання явно злочинного наказу чи розпорядження. Порядок віддання й виконання наказів передбачено статтями 35-38 Статуту внутрішньої служби ЗСУ. Так, накази віддаються, як правило, в порядку підпорядкованості одному чи групі військовослужбовців усно або письмово, зокрема з використанням технічних засобів зв’язку. Наказ повинен бути сформульований чітко і не може допускати подвійного тлумачення. Враховуючи вищевикладене, ні, не можете.

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Всі консультанти
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470