image

Як відповідно до закону повернути позичені гроші?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 342 29.07.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. Я позичив своєму другу гроші під розписку. Термін, за який він повинен був віддати мені кошти минув. Він пояснює, що зараз не може повернути мені кошти, у нього їх немає ні на рахунках, ні фізично. Як мені діяти відповідно до законодавства України?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
23.07.2021 11:29:01
Добрий день. У даному випадку Вам необхідно звернутися до суду з позовом про стягнення боргу за розпискою. Головні умови для стягнення - зазначення у розписці того, що ваш друг взяв кошти саме у борг, суму коштів та його зобов'язання їх повернути до певної дати. Якщо такі відомості вказані у розписці, стягнути кошти не буде проблемою у судовому порядку. Крім того, суд можливо просити стягнути борг з урахуванням 3% річних та інфляції. Відповідно сума боргу буде вищою.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №180 Юрист Україна / Київ

10.07.2021 10:59:43 Доброго дня. Згідно закону Ви можете звернутись до суду за захистом своїх прав. Суд прийме рішення про стягнення боргу, можливо частинами. Нажаль інших законних методів не має. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

11.07.2021 18:56:37 Доброго дня. Цивільним кодексом України передбачено, що прийнявши виконання зобов'язання, кредитор повинен на вимогу боржника видати йому розписку про одержання виконання частково або в повному обсязі. (ст. 545). В даному випадку необхідно подати позов до суду про стягнення боргу. Головне - не пропустіть строк позовної давності, який триває 3 роки з моменту зазначення у розписці дати повернення грошей. Крім того, ще можна «мотивувати» боржника на пришвидшення повернення боргу. Це або заборона на виїзд з України або подача в поліцію заяви про шахрайство (ст. 190 КК України). Після цього боржник заради уникнення кримінальної відповідальності за шахрайство буде шукати необхідні гроші для повернення боргу. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

11.07.2021 21:52:24 Доброго Дня Щодо Вашого питання то тут вам необхідно зафіксувати суму боргу, щоб стягувати суму боргу в примусовому порядку, а саме: Необхідно офіційно надіслати вашому колишньому другу претензію, а далі необхідно звернутися до суду для отримання судового рішення на суму боргу, далі отримуєте виконавчий лист та пред'являєте у виконавчу службу яка буде проводити стягнення, накладуть арешт на майно рахунки, будуть стягувати % з зп тощо. АБО звертаєтесь до нотаріуса і робите виконавчий напис на суму боргу, а далі пред'являєте виконавчий напис приватному виконавцю, якій оперативніше здійснює те ж що б зробила виконавча служба. Зазначені дії ефективні якщо у боржника наявне майно або офіційний дохід, тощо. Але втрачати часу також не варто щоб не пропустити строк позовної давності (3 р). Успіхів

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

19.07.2021 16:29:06 Якщо у розписці визначено дату, у яку кошти мали бути повернуті, - пишіть письмову вимогу до друга про належне виконання зобов'язань за розпискою. Вимога має містити наступне: ваше прізвище, ім'я, по-батькові, адресу вашого фактичного проживання, номер телефону, та адресу електронної пошти. Те саме має бути зазначено про вашого друга. У тексті вимоги детально опишіть всі обставини: коли передали гроші, яку суму, на яких умовах, та у який строк ця сума мала бути повернена (якщо строк визначений розпискою). Наприкінці напишіть, що зобов'язання за розпискою має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Вимогу передайте другу під підпис, або відправте поштою, цінним листом з описом вкладення. Якщо строк повернення грошей не встановлений: пишіть вимогу про повернення боргу за розпискою

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу