image

Законно ли мобилизовать офицера запаса?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 170 28.06.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Имеют ли право и законно ли это мобилизауия офицера запаса(человек который закончил военную каферу) и не выпустить из страны если он является студентом иностранного вуза дневной формы?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

21.06.2022 18:02:09 Щодо мобілізації офіцеру запасу, то якщо він придатний до служби та перебуває на во, то під час мобілізаційних хвиль його призивають. Якщо він визнаний не придатний до в/с, або отримав відстрочку, а його мобілізували, то необхідно подати скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99, або скаржитись на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому). Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення. Щодо не випуску за кордон, то або ним не було пред'явлено документів, що дозволяють перетнути кордон, як студенту іноземного Вузу, або якщо документи наявні то необхідно оскаржувати акт відмови у перетині кордону.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

21.06.2022 20:56:38 По абз.2 ч.3 ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також здобувачі ... вищої освіти... які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. То есть основание не быть мобилизированным, надо документально подтвердить обучение, если военкомат пришлет повестку, и тут неважен статуса офицера запаса. Но в Правила перетинання держ.кордону, затв. пост.КМУ від 27.01.1995 №57 (зі змінами) так и не внесли пункт о праве выезда студентов за границу, а наоборот написано в п.2-6, что норма про выезд не поширюється на осіб, визначених в абз.2-8 ч.3 ст.3 23 ЗУ "Про мобілізацію", на мой взгляд не выпустят. Много есть инфо в инете пишут, что разрешают выехать, если получить в военкомает «дозвіл на перетин кордону від керівника» и «військово-обліковий документ із записом щодо надання відстрочки від призову за мобілізацією», но это ничем не регламентировано

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область

22.06.2022 08:43:47 Доброе утро. Так, как Вы являетесь студентом иностранного ВУЗА Вас должны были выпустить. Для пересечения границы нужно иметь отсрочку от призыва (ее можно оформить в территориальном центре комплектования по месту приписки на основании справки по ЗВО, где учится студент) и разрешение на пересечение границы от руководителя соответствующего центра комплектования по месту приписки (можно получить на основании примечания об отсрочке и документах, подтверждающих обучение в иностранном ЗВО). Но возможно на закон закрыли глаза, потому как Вы офицер, в которых сейчас есть острая необходимость.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

24.06.2022 14:26:24 Офицер запаса, окончивший военную кафедру, является военнообязанным и подлежит мобилизации на общих основаниях. Обучение на дневной форме в иностранном ВУЗе является основанием, дающим право на отсрочку от мобилизации. Для получения отсрочки необходимо: получить в администрации ВУЗа справку о вашем зачислении на обучение; перевести эту справку на украинский язык и заверить перевод у нотариуса; предоставить оригинал и перевод справки в военкомат; получить от военкомата удостоверение об отсрочке от мобилизации, которое и позволит вам выехать из Украины в страну обучения. Без удостоверения пограничная служба Украины вас не пропустит.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

26.06.2022 12:13:37 Доброго дня. Відповідно до абз.2 ч.3 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу